“Tā ir ļoti nopietna informācija, kuru nedrīkst ignorēt!” Keris par vakcīnu drošumu cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem 209
Par cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem, vairs nevar viennozīmīgi apgalvot, ka vakcinācija pret Covid-19 ir droša, šādu komentāru kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot vakcīnu drošumu, pauda Valdis Keris, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs.
Tiesa, viņš piekrita, ka tiem, kas ir vakcinējušies, Covid-19 slimības gaita ir vieglāka. “Jā, tas joprojām paliek spēkā.”
Lai gan esot tā, ka gan Singapūras, gan Izraēlas, gan ASV dati liecinot, ka apmēram puse no jaunajiem gadījumiem ir starp vakcinētajiem, kas esot samērā liels īpatsvars, tomēr smaga slimības gaita vakcinētajiem ir novērota ļoti reti.
Tāpēc Keris teiktu tā, ka tiem cilvēkiem, kuriem ir 25 gadi un vairāk, ir ļoti ieteicams vakcinēties. To sakot, Keris atzīmēja, ka pats ir vakcinējies pret Covid-19.
Bet, ņemot vērā jaunākos datus, Keris sacīja, ka par cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem, vairs nevarot viennozīmīgi apgalvot, ka vakcinācija ir droša.
Proti, vakcīnām mēdzot būt nopietnas blaknes, ko esot arī reģistrējusi Eiropas Zāļu aģentūra. Ir blaknes, par kurām šobrīd ir vairāk vai mazāk skaidrs, cik biežas tās ir. Bet, pēc Kera teiktā, esot arī tādas blaknes, par kurām šādas skaidrības vēl neesot.
“Konkrēti šajā gadījumā ir runa par miokardītiem un miokardītiem attiecībā uz modificētās ribonukleīnskabes tipa vakcīnām – tās ir “Pfizer” un “BionTech” un “Moderna” vakcīnas. Un jaunākie Savienoto valstu dati liecina, ka diemžēl cilvēki, tieši vīriešiem vecumā līdz 24 gadiem, miokardītu risks ir aptuveni vienāds ar hospitalizācijas risku, bet vecumā līdz 17 gadiem miokardīta risks pēc pilnībā pabeigtas vakcinācijas diemžēl aptuveni sešas reizes pārsniedz hospitalizacijas risku,” skaidroja Keris.
Viņš uzsvēra, ka “tā ir ļoti nopietna informācija, kuru nedrīkst ignorēt.”