“Tā ir iespēja Rīgai piesaistīt jaunu, unikālu tūristu interesi.” Jenzis uzsver PČ hokejā pozitīvo ietekmi uz tūrisma un ēdināšanas nozarēm 27

Apsveicot visus Latvijas izlases hokejistus un fanus ar izcilu sasniegumu – bronzas medaļu – Pasaules hokeja čempionātā, TV24 raidījumā “Preses klubs” Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis uzsvēra, ka tieši hokeja skatīšanās pulcē ļoti lielu interesentu pulku. “Kas ir interesanti – tā ir unikāla iespēja šajā gadījumā galamērķim Rīga piesaistīt jaunu, unikālu tūristu interesi, kuriem pirms tam Rīga nebija viņu TOP3 destination listē [galamērķu sarakstā – red.], tad, pateicoties hokejam, viņi atbrauca.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Tāpēc tagad mums ir uzdevums šos tūristus “iepriecināt”, lai viņiem paliktu labs iespaids par Rīgu un Latviju. Tad arī, iespējams, nākotnē šie te tūristi, kas ieradās uz hokeju, pēc tam atgriezīsies Rīgā ar savām ģimenēm, draugiem, tā cerīgi pauda Jenzis.

“Protams, vienmēr gribas vairāk tos skatītājus, un vienu brīdi gaisā virmoja tas, ka visas biļetes nav pārdotas…Un tad mēs lauzījām galvu, vai tās biļetes nebija par dārgu?! Viesnīcas bija pustukšas…Mums bija jautājums – kā tirgo biļetes, vai nevajadzēja tomēr tirgot caur lielu aģentūru, kam ir jau miljoniem savu sekotāju, kas vienkārši tur var nopirkt tās biļetes? Nu, daudz ir tādu jautājumu, bet, labi, nav ko par negatīvo! Ir arī daudzas lietas, kuras mācīties šajā kontekstā: sporta un jebkāda pasākuma organizatoriem ir vairāk jāsadarbojas ar tūrisma un viesmīlības organizatoriem,” tā TV24 raidījumā sacīja Jenzis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc sadarboties vajadzētu jau sākt savlaicīgi. Un šajā sadarbības jomā mēs visi –  sabiedrība – varam vēl “augt un augt”, un mums vēl ir liels potenciāls. Ne tikai hokeja čemipnāta sakarā, bet kopumā tika aktualizēta arī tāda problēma, kas vērojama lielos valsts un pašvaldību pasākumos, ka tiem organizatoriem liekoties, ka ir sākušies “treknie gadi”, piebilda Jenzis.

“Viss notiek un tagad no tiem ēdinātājiem ir jāpaņem pa maksimumu! Jāpaņem 1000 vai 1500 eiro pa dienu par īri. (…) Tas pandēmijas mantojums vēl ir aktuāls mūsu nozarē – ļoti daudzi ir aizslēgušies, ļoti daudzi ir uzkrājuši milzīgus nodokļu parādus. Ja salīdzina nozares nodokļu parādu ar laiku pirms pandēmijas, tad tas ir pieaudzis par pusotru reizi. Protams, ļoti ietekmē visa šī te inflācija, Krievijas-Ukrainas karš, energoresursu cenu kāpums, darbaspēka trūkums, kas ir katastrofāls ietekmē to nozari,” tā “Preses klubā” situāciju viesmīlības un ēdināšanas nozarē ieskicēja Jenzis.

Tāpēc nozares eksperti grib uzsvērt, ka nav šobrīd “tādi teknie gadi” ēdināšanas nozarē un nevajag šobrīd prasīt nozares uzņēmējiem par “mazu vietiņu” 1500 eiro dienā un vēl papildus 15% no apgrozījuma. “Tas ir rekets!” uzskata Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jenzis. Tāpēc, viņaprāt, šo jautājumu sabiedrībā vajadzētu apspriest diskusijā.

Jenzis vēl uzsvēra, ka šajā nozares brīdī labākais risinājums būtu samazinātā PVN likme ēdināšanas nozarē, par ko jau daudz esot diskutēts. “Tā ir jau 85% Eiropas valstu un 30% Eiropas valstu ir ieviesušas papildus šo samazināto nodokļu likmi tieši kā Covid-19 seku mazināšanas mehānismu. Mēs kā nozare neredzam labāku instrumentu nodokļu parādu mazināšanai, cīņai ar ēnu ekonomiku un Latvijas konkurētspējas un tūrisma veicināšanai, un ēdināšana ir būtiska tūrisma daļa,” tā TV24 raidījumā uzsvēra Jenzis, runājot par to, ko Latvijā vajadzētu darīt, lai uzlabotu situāciju ēdināšanas nozarē, kas jau pamatīgi cieta Covid-19 pandēmijas laikā.

Jenzis vēl piepilda, ka valdības līmenī ir svarīgi dot iespēju uzņēmējiem atgūties.

Reklāma
Reklāma

“Labāk mēs iedodam uzņēmējiem jaunu darbarīku, lūdzu, re kur tev ir samazinātā PVN likme, ej darbojies un samaksā mums to nodokļu parādu,” ieteica Jenzis, sakot, ka tā uzkrātā nodokļu parāda summa ēdinātājiem ir tik liela, ka daļai nāksies bankrotēt, nemaz nerunājot par sekojošo ietekmi uz darbiniekiem, viņu ģimenēm. Daļa var būt “izķepurosies”, bet daļa bankrotēs, un tā nodokļu parāda “naudas masa” arī tādejādi tikšot zaudēta. “Samazinātā PVN likme ir efektīvs instruments arī cīņā pret ēnu ekonomiku, ko teikuši daudzi vadošie pasaules ekonomisti un arī Eiropas Komisija savā PVN direktīvā,” norādīja Jenzis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.