“Tā ir dzīvnieku mocīšana!” Kādi apstākļi tiek nodrošināti kucēniem, kuri piedalās jogas nodarbībās? 0
Lai arī pasaulē kucēnu joga jau sen guvusi milzu popularitāti, Latvijā tā ienākusi pavisam nesen. Kas ir kucēnu joga? Jogas nodarbība, kurā klātesoši ir mazi kucēni, liekot cilvēkiem izjust pozitīvas, mīļas, priecīgas emocijas.
Protams, ka šādā nodarbībā jārēķinās, ka joga paliek otrajā plānā, jo, kurš gan var pretoties kucēnu mīļumam un dauzonībai! Taču jogas pasniedzēji uzsvēruši, ka nodarbībās iegūtās emocijas ir tā vērtas. Turklāt, pašiem kucēniem tā ir lieliska iespēja, kā socializēties.
Taču LA.LV uzmanību piesaistīja kādas sievietes nesenā pieredze. Sociālo mediju platformā “X” sieviete vārdā Zanda raksta: “Kucēnu joga: max fail. Telpas – nav ģērbtuve (kaut kādi aizkariņi), tualete citā stāvā, mājas kāpņutelpā, “zāle” – tāds biroja kabinets. Bet tas viss ir sīkums.
Suņi. 5 suņi uz 10 cilvēkiem. 2 no suņiem ticu, ka ir pilni divi mēneši, vēlme socializēties un dauzīties. 3 suņi ir neadekvātā vecumā, lai socializētos. Viņi grib tikai gulēt – viņiem ir jābūt pie mammas, nevis “instagram wannabe influenceru” murcītiem. Tiklīdz viņus palaiž, daži pat raud. Telpā ir par aukstu tik maziem, viņi nabadziņi mēģina sildīties. Organizatori aizbilstinās: nav par mazu, tikai kautrīgi, jo pirmo reizi. Kāds sakars? Tas suns acis nevar noturēt vaļā un knapi pārvietojas. Tā ir dzīvnieku mocīšana! Nekad nevienam neiesaku! Briesmīgi! Ceru, ka kāds šos orgus var pārbaudīt…”
3 suņi ir neadekvātā vecumā, lai socializētos. Viņi grib tikai gulēt – viņiem ir jābut pie mammas nevis instagram wannabe influenceru murcītiem. Tiklīdz viņus palaiž, daži pat raud. Telpā ir par aukstu tik maziem, viņi nabadziņi meģina sildīties. Organizatori aizbilst: nav par —>
— Zanda Ramāne (@zemenulauks) November 30, 2024
Nav par mazu, tikai kautrigi , jo pirmo reizi. Kāds sakars? Tas suns acis nevar noturēt vaļā un knapi pārvietojas. Tā ir dzivnieku mocīšana! Nekad nevienam neiesaku! Briesmīgi! Ceru, ka kāds šos orgus var pārbaudit…
— Zanda Ramāne (@zemenulauks) November 30, 2024
Kā vēlāk tika minēts, konkrētais viedoklis bijis par “Puppy yoga”, kuri, kā noprotams, pēc ierakstiem sociālajos tīklos, bijuši pirmie, kas aizsākuši Latvijā kucēnu jogu.
Sazinājāmies arī ar PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāju Mairitu Riekstiņu. Eksperte mūs informēja, ka “Latvijas normatīvie akti nosaka pienākumu reģistrēties un ievērot konkrētas prasības tikai noteiktām mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas vietām, piemēram, patversmēm. Jogas studijām šāds pienākums nav noteikts. Līdz ar to Pārtikas un veterinārais dienests šādas studijas atsevišķi neuzrauga.
Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto, jebkuram mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam un turētājam, neatkarīgi no dzīvnieka atrašanās vai turēšanas vietas, ir pienākums ievērot vispārīgās labturības prasības, tai skaitā, bet ne tikai, rūpēties par dzīvnieka veselību, labturību un izmantošanu atbilstoši tā sugai, vecumam un fizioloģijai, nodrošināt dzīvnieka turēšanas apstākļu, aprīkojuma, barības un ūdens atbilstību tā fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām, ņemot vērā attiecīgā dzīvnieka sugu, attīstības, adaptācijas un pieradināšanas pakāpi, kā arī nepakļaut dzīvnieku sāpēm un ciešanām un novērst tā savainošanās iespējas.
Ja tiek saņemtas sūdzības par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, Pārtikas un veterinārais dienests veic pārbaudi dzīvnieka turēšanas vietā. Arī šajā gadījumā sūdzība ir reģistrēta un tiks pārbaudīta.”