Cilvēku pūļi ir visur. Meklējām vietu, kur nostāties, lai tomēr būtu iespējams redzēt personāžus un tos nobildēt. Tēli — milži, nāve, dažādi pūķi, zirgs un katrā gājienā noteikti būs arī vairāki ērgļi. Šo personāžu tēlu konstrukcijās dažkārt paslēpušies pat divi cilvēki. Jebkurš no malas var iejusties un nest to kādu ceļa gabalu gājiena laikā. Ap katru tēlu spieto vairāki palīgi, viņus var manīt pēc vienādi koša apģērba. Viņi vada figūru vajadzīgajā virzienā, neļauj ietriekties šauro ielu māju sienās vai skatītājos. Pūlis dzied, kliedz, dejo. Kad jaunieši kļūst 16 gadus veci, Mersē svētkos viņiem pirmo reizi ļauj visu nakti izklaidēties ārpus mājām. Gaisā virmo alkohola un hašiša smarža. Hašiša(vai marihuānas) lietošana Spānijā ir atļauta, to drīkst izmantot un glabāt savām vajadzībām, bet nav atļauts izplatīt un tirgot. Uz jautājumu, kādā veidā tad to var likumīgi iegūt, atbildēt gan neviens nevarēja un negribēja. 0
Katram tēlam pa priekšu veļas skaļš pūlis, tad parādās pats tēls ar palīgiem, tad viņus pavadošais orķestris.
Nepieredzējušam cilvēkam dejojošais un skrejošais pūlis šaurajās ielās var likties draudīgs. Man arī iešaujas prātā doma: kur ir policija? Un ja nu kas notiek? Vēlāk man paskaidroja, ka policija nodrošina kārtību citādāk: lai neļautu aptumšot svētku noskaņu ar neadekvātiem izgājieniem, pūlī atrodoties policisti civildrēbēs, kuri neuzkrītoši novēršot ārkārtas situācijas.
Stāvu, ar muguru piespiedusies mājas sienai, garām plūsmo cilvēku vilnis. Kāds jaunietis mani nejauši pagrūž. Ieskatos acīs, bet tās neparasti mirdz — jaunietis ir apreibinājies. Bailēs prātoju, kas nu būs? Bet tikai uz mirkli, jo puisis sirsnīgi atvainojas, atvainojas arī viņa draugi, ap sirdi kļūst mierīgāk. Svētku pūlis ir, ja var tā teikt, pozitīvs un labestīgs, izskatās, ka katrs jūt personīgu atbildību par notiekošo. Visu svētku laikā, neskatoties uz milzīgām cilvēku masām, negadās redzēt vai pieredzēt nepatīkamus brīžus.
Par orķestriem ir īpašs stāsts. Visos svētkos piedalās amatieru orķestri, to dalībnieki ļoti bieži ir skolēni un jaunieši. Katru tēlu pavada orķestris, kurā ir ap 10–15 orķestrantu. Savs orķestris ir arī katrai kasteljeru grupai, visā Katalonijā tādu esot ap 80.