Foto: Uldis Muzikants

Svētku laika meditācija: darinām klūgu lukturus un siena vainadziņu 0

Latvijas dzimšanas diena ir īsi pirms Ziemassvētkiem, kad lielākā daļa Eiropas jau ir gada nogales svētku gaidās. Floriste Ligita Danenberga, darinot valsts svētku noformējumu, ieteic košās lentes atstāt gadumijai, bet vairāk pievērsties Latvijas dabas godināšanai un izmantot tās materiālus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Pēc valsts svētkiem kompozīcijas var papildināt ar dažādiem akcentiem un izmantot Ziemassvētku gaidīšanai.

Šogad pasaulē svētku dekoros aktuālā tendence ir dabas noskaņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dabas materiāliem un krāsām telpās vajadzīgs fons, uz kā izcelties. Galda rotājumam pietiks ar dažiem ziediem. Galveno uzsvaru var likt uz ārdurvju rotāšanu. Tad svētku noskaņa būs gan garāmgājējiem, gan svētku viesiem, kuri ieradīsies uz mielastu.

Klūgu lukturi

Pie ārdurvīm lieliski izskatīsies dekori no grimoņu dzinumiem, kuri ir sarkanīgā tonī. Taču var izmantot arī citu krūmu klūgas.

Šādi lukturi efektīgi izskatās grupā krēslas laikā. Tos ieteicams darināt dažādu lielumu. Zem luktura trauciņos saliek svecītes. Liesma uz sienām rada romantiskas ēnu spēles.

Darbam vajadzīgs: klūgas, viegli lokāmas stieplītes, lentes, svecītes.

Rīkojas tā:

• Klūgas aiz galotnēm saņem pušķī un sasien. Sien tik stipri, lai tās turētos kopā, bet vajadzības gadījumā varētu pakustināt.

• No klūgām darina apakštasītes lieluma vainadziņu, to sastiprina un ieliek klūgu pušķa iekšpusē, augšgalā, tā veidojot atvērumu.

• Klūgas vienmērīgi sadala ap vainadziņu un katru piefiksē ar stieplīti. Stieplītes galus var atstāt redzamus, tie padarīs veidojumu vēl dekoratīvāku.

• Vij lielāka izmēra vainagu. Liek luktura iekšpusē un piestiprina klūgas. Šādi var gatavot tik ribu vainagu, cik vēlas, un lukturim piešķirt gan cilindriskāku, gan konusveidīgāku formu.

• Vienu vainagu pagatavo apakšmalai. Kad lukturis gatavs, klūgu galus apgriež taisni.

Reklāma
Reklāma

• Lukturus augšpusē var apsiet ar lenti.

Lukturus var saglabāt arī citiem svētkiem, taču jārēķinās, ka miza sakaltīs un zaudēs savu īpašo toni. Tos var nopūst ar krāsu un papildināt ar citiem dekoriem.

Siena vainadziņš

Svētku noskaņu radīs arī pie durvīm piestiprināts vainadziņš. Tā rotājumus var papildināt atbilstīgi svētku tematikai.

Darbam vajadzīgs: siens, floristikas stieplītes vai smalka aukliņa, sausie ziedi, lente.

Rīkojas tā:

• Sienu ņem pa šķipsnām un sagriež grīstītēs, saloka, veidojot tādu kā cilpiņu.

• Cilpiņas kājas daļu notin. Šādi liek siena cilpiņu pie cilpiņas, pamazām veidojot vēlamo vainaga biezumu. Augšpusē pietiks ar vienu cilpiņu kārtu, paresninājumā tās jau liek vairākas citu pie citas.

• Gatavo vainadziņu papildina ar sausajiem ziediem (šo vainadziņu rotā rudenī novākto hortenziju ziedi), krāsainām lapām, lentītēm.

Konsultējušas floristes Ligita Danenberga un Ieva Ģērmane

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.