Foto: Ajstudio Photography/SHUTTERSTOCK

Svētkos noteikumi netiek atcelti… Kur liegts guni kurt Līgovakarā? 13

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Lai gan svētki ir laiks, kad visi kļūst vaļīgāki un bezrūpīgāki, tomēr svētkos noteikumi netiek atcelti. Tāpēc, lai nesagādātu sev un savai kompānijai liekas nepatikšanas, svarīgi izvēlēties Līgosvētku ugunskuram drošu un atļautu vietu.

Ministru kabineta noteikumi nr. 238 Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā, kas šogad noteikts jau kopš 26. aprīļa, aizliegts veidot atklātu liesmu mežā un purvā, izņemot rekreācijas objektus, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Turklāt arī tur ugunskura vietu drīkst atstāt tikai, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnībā beigusies. Tas nozīmē, ka kurināt ugunskuru mežā ugunsnedrošajā periodā aizliegts, izņemot īpaši tam ierīkotas ugunsdrošas vietas.

Pie ūdeņiem – ierobežoti

CITI ŠOBRĪD LASA

Ik gadu novērojams, ka līgotāju iecienīta vieta svētku svinēšanai ir jūras krasts. Taču jāņem vērā, ka saskaņā ar Aizsargjoslu likumu kurināt ugunskuru krasta kāpu aizsargjoslā ārpus šim nolūkam iekārtotām vietām un māju pagalmiem ir aizliegts. Ārpus šim nolūkam iekārtotām vai norādītām vietām bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju nedrīkst arī uzsliet teltis.

Kurt uguni un sliet telti bez saskaņošanas nav ļauts arī vismaz 10 metrus platā joslā upju un ezeru krastos. Jāraugās arī, vai noskatītā līgošanas vieta neatrodas aizsargjoslā gar elektronisko sakaru tīkliem un stacionārajiem radiomonitoringa punktiem, jo arī tur kurt ugunskuru nedrīkst.

Noteikumi pašvaldībās var atšķirties

Izvēloties Līgo ugunskura vai telts vietu, svarīgi būt informētiem par konkrētajā pašvaldībā spēkā esošiem saistošajiem noteikumiem.

Katra vietvara parasti noteikusi, kur pašvaldības teritorijā nav ļauts ierīkot telšu vai ugunskuru vietas, un arī atrunājusi sodus, kādi piemērojami par šo noteikumu pārkāpšanu. Turklāt nosacījumi pašvaldībās mēdz atšķirties – kas vienuviet ir atļauts, citviet var būt aizliegts.

Piemēram, tiem, kas grasās līgot Rīgā, der zināt, ka Rīgas domes saistošie noteikumi nosaka – publiskās vietās aizliegts kurināt ugunskuru ārpus pašvaldības speciāli šim nolūkam iekārtotām vietām, izņemot pašvaldībā saskaņotu pasākumu norises laikā un vietā, kā arī valsts noteiktās svētku, atceres un atzīmējamās dienās, nebojājot apstādījumus un ievērojot ugunsdrošības prasības.

Par šīs prasības neievērošanu piemēro naudassodu līdz 140 eiro. Līdz ar to ugunskurus svētkos var kurināt tikai tad, ja izvēlētajā vietā ierīkota speciāla ugunskura vieta un ievērota ugunsdrošība. Nav pieļaujamas situācijas, kurās tiek bojāti apstādījumi.

Reklāma
Reklāma

Papildus jau iepriekš minētajiem ierobežojumiem Rīgas peldvietās aizliegts sliet teltis un kurināt ugunskurus. Par šīs prasības neievērošanu sods ir līdz 70 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.