
Šveices futbola čempionātu uz spilgtas nots pabeidzis Roberts Uldriķis 0
Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Šveices futbola čempionātu uz spilgtas nots pabeidzis Roberts Uldriķis, ar gūtiem vārtiem nodrošinot “Sion” palikšanu spēcīgākajā līgā.
Pēdējā kārtā “Sion” tikās ar ceturtajā vietā esošo Ženēvas “Servette” un, pateicoties Uldriķa gūtajiem vārtiem 74. minūtē, izcīnīja uzvaru ar 2:1. Latviešu uzbrucējs laukumā bija devies 11 minūtes iepriekš.
Paralēlajā mačā Sjonas konkurenti cīņā par izvairīšanos no pārspēlēm “Thun” spēkojās neizšķirti 3:3 ar “Zurich”, kuras vārtus tikai otro reizi šosezon sargāja Andris Vaņins.
Latvijas vārtsargam tā bija atvadu spēle no komandas, kurā pavadīja četrus gadus, un viņam bija piešķirts kapteiņa apsējs. 40 gadus vecais Vaņins iepriekš norādīja, ka labprāt turpinātu karjeru, ja saņems interesantu piedāvājumu.
Cīrihes komanda kopvērtējumā ierindojās septītajā vietā, “Sion” palika astotajā, apsteidzot par punktu “Thun”, ko gaida pārspēles par palikšanu Superlīgā. No tās automātiski izkrita Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax”.
Roberts Uldriķis 24 spēlēs guva četrus vārtus, divus no tiem – pēdējos trīs mačos. Sekmīgā sezonas izskaņa vairojusi interesi tirgū par 22 gadus veco latviešu uzbrucēju, līdz ar to gaidāmas sarunas par karjeras turpinājumu.
Šī sezona gan vēl nav beigusies – jau rīt “Sion” Šveices kausa ceturtdaļfinālā tiksies ar trešajā spēcīgākajā līgā startējošo Rapersvīlas vienību “Jona”.
Latvijas čempionāta 12. kārtā desmito uzvaru pēc kārtas izcīnīja līdere “Riga”, viesos ar 4:1 pārspējot “Liepāju”. Pārsvars pār sekotājiem tabulā palielinājies līdz pieciem punktiem, jo Rīgas “RFS” pamatlaika pirmspēdējā minūtē Jūrmalā izglābās pret “Spartaku” (1:1), kas ieņem trešo vietu.
Kompensācijas laikā mājiniekiem divas reizes no labas pozīcijas uzvaru varēja izraut Eduards Višņakovs, taču sita garām vārtiem.
“Valmiera” ar 3:0 sagrāva “Ventspili”, divi vārti Tolu Arokodores rēķinā, un viņš ar deviņiem precīziem raidījumiem izvirzījies rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā. “Jelgava” kompensācijas laikā izlaida uzvaru pret “Mettu” (2:2), neizšķirts arī “Daugavpils” un “Tukums 2000/TSS” cīņā (1:1).