Diemžēl – arī regulārs sports 11
Regulāram sportam ir svarīga loma, rūpējoties par savu ķermeni un fizisko formu, taču pārslodze ir arī kaitīga. Minimums veselībai ir spēka treniņi divas reizes nedēļā, kas samazina diabēta un citu slimību risku, kā arī aptur muskuļu masas zudumu ar vecumu, paātrina vielu apriti, veicina labu garastāvokli. Tomēr nevajadzētu aizmirst par vienkāršu rīta vingrošanu, kas jāveic katru dienu, jo tā labvēlīgi ietekmē garastāvokli, stāju un nervu sistēmu.
Ir vērts saprast, ka mūsu ķermenis patērētās kalorijas izmanto arī tad, kad mēs guļam, jo pamata vielmaiņai ir nepieciešami vismaz 1200 kcal. Šī enerģija ir nepieciešama mūsu sirdsdarbībai, elpošanai, asinsritei, nieru, aknu darbībai, matu augšanai un hormonu darbam. Tātad tieši 1200 kcal ir minimums, ko svara zaudēšanas procesā nevar pārsniegt. Patērējot mazāk, tu tikai kaitēsi savai veselībai, nesaņemsi ilgtermiņa rezultātus un traumēsi savu psihi. Taču ēdiena daudzums nevar sastāvēt no divām šokolādēm – tām jābūt pilnvērtīgām sabalansētām maltītēm, tāpēc jāuztraucas ne tikai par uztura kaloriju saturu, bet arī par kvalitāti.
Mūsdienu zinātnieki spēka un kardio treniņus norāda kā ieguvumu. Tāpēc ideāla pieeja būtu šo divu veidu nodarbību kombinācija. Tomēr galvenais, kas jāatceras, ir tas, ka tie fizisko aktivitāšu veidi, kas sagādā vislielāko prieku, sniedz tiešām reālus ilgtermiņa rezultātus. Tas var būt teniss, dejas, batuts, skriešana, trenažieru zāle – nav svarīgi, kāds sporta veids. Galu galā gandarījums no procesa palīdz sasniegt gala mērķi un faktiski neapstāties, kā arī veidot ilgtermiņa motivāciju.