Foto: LETA

Svarīgs FM paziņojums saistībā ar ziņām par valsts sociālā budžeta mazināšanu 0

Ņemot vērā, ka atsevišķi mediji maldinot sabiedrību par valsts sociālā budžeta samazināšanu, Finanšu ministrija (FM) informē, ka nedz pensijas, nedz pabalsti, nedz citi maksājumi no speciālā budžeta iedzīvotājiem netiek samazināti, bet gan pieaug.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas
Tiesa, ministrijā arī norāda, ka pieaugums nav tik straujš kā sākotnēji plānots, it sevišķi slimības un maternitātes pabalstos.

Partija “Saskaņa” maldina sabiedrību par 2019.gada budžetā 48,5 miljonu eiro atņemšanu sociālajiem pabalstiem, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

CITI ŠOBRĪD LASA

Paziņojumā presei “Saskaņa” norādīja, ka valdība ir iecerējusi risināt fiskālās telpas problēmas uz sociālā budžeta rēķina.

Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (S) pauda, ka valdība ir atbalstījusi Labklājības ministrijas priekšlikumu par valsts speciālā budžeta izdevumu sociālajiem pabalstiem samazinājumu 2019.gadam par 48,5 miljoniem eiro, 2020.gadā – par 24,3 miljoniem eiro, 2021.gadā – par 23,6 miljoniem eiro.

Finanšu ministrijā skaidro, ka sociālā budžeta izdevumi pēdējos gados tika prognozēti ar finansiālo rezervi, jo tika veiktas būtiskas likumdošanas izmaiņas, kuru ietekmi precizēja, veidojot nākamā gada budžetu. 2018. gadā speciālā budžeta faktiskie izdevumi bija par 71 miljonu eiro mazāki nekā sākotnēji plānots.

Gatavojot 2019. gada valsts budžeta projektu, valdība nav samazinājusi nedz pabalstu, nedz pensiju, nedz citu maksājumu apjomus.

Tika precizētas izmaksu prognozes, kas saistītas ar saņēmēju skaita izmaiņām atbilstoši faktiskajam saņēmēju skaitam.

2018. gada izpilde apliecina, ka, ieviešot centralizētās vadības sistēmas, piemēram, e-veselības projektu, samazinājās slimības lapu apjoms.

Tāpat statistiskas dati liecina, ka iepriekšējā gadā palēninājās dzimstība Latvijā, tāpēc nozares ministrija precizēja pabalstu saņēmēju kontingentu.

Labklājības ministrija, ņemot vērā aktualizēto informāciju par pensiju un pabalstu izpildes datiem, iesniedza priekšlikumu par valsts speciālā budžeta izdevumu prognozes samazinājumu 2019. gadam par 48,5 miljoniem eiro.

Svarīgi norādīt, ka no sociālā budžeta līdzekļi netika pārdalīti uz pamatbudžetu, uzsver FM pārstāvji.

Vienlaikus veicot šos speciālā budžeta prognožu precizējumus, bija iespējams nofinansēt vairākas valsts noteiktās prioritātes, kas ir sabiedrībai nozīmīgas.

Jau ziņots, ka šogad budžeta tēriņi augs par 400 miljoniem eiro, bet papildus jau ieplānotiem 2019.gada budžeta tēriņiem, Ministru kabinets p lēma par 28,5 miljonu eiro novirzīšanu prioritārajiem pasākumiem.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) žurnālistiem pavēstīja, ka 2019.gada budžeta izdevumi paredzēti 9,2 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – 9,4 miljardu eiro apmērā. Kopumā šā gada budžeta tēriņi pieaugs par 400 miljoniem eiro.

Tajā pašā laikā, atsevišķām ministrijām pārskatot un izvērtējot to budžetu iespējas, tika rasti papildus 28,5 miljoni eiro, kas tiks novirzīti ministriju prioritārajiem pasākumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.