Foto: Shutterstock

Kas izglītos – skola, internets? 0

Jau skolas solā sēžot, jauniešiem būtu jāzina, kādas veselības problēmas var izraisīt neārstēta gonoreja un citas seksuāli transmisīvās infekcijas un kā sevi no tām pasargāt, taču kur Latvijas jaunieši lai iegūst šādas zināšanas? Iveta Ķelle saka: lielākais klupšanas akmens šo slimību profilaksē ir tas, ka mūsu valstī nepastāv sistemātiska, pārdomāta veselības izglītība skolās, arī veselības aprūpes sistēmā nav speciālistu darbam tieši ar jauniešiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Pirmais nozīmīgais informācijas avots par seksuālo un reproduktīvo veselību ir ģimene, otrais – skola. Daudzās Eiropas valstīs izglītojošo funkciju veic arī veselības aprūpes speciālisti, piemēram, vecmātes un skolu medicīnas māsas. Beļģijā un Horvātijā valsts maksā Papardes ziedam līdzīgām organizācijām, lai tās izstrādātu reproduktīvās veselības mācību programmas, kas tiek akreditētas un iekļautas skolu programmās. Savukārt Igaunijā tieši jauniešu izglītošanas centru darbības dēļ izdevies ievērojami samazināt HIV infekcijas izplatību.

“Viens no negatīvajiem faktoriem ir tas, ka skolās vairs nav veselības mācības. Arī ārstiem sen vairs nemaksā par šo slimību profilaksi. Agrāk katram dermatovenerologam ik mēnesi bija jāziedo divas stundas laika, lai lasītu lekcijas par šīm slimībām. Patlaban jauniešiem pieejama vienpusēja informācijas plūsma – nevis ārstu padomi, bet informācija no interneta. Tā sniedz tikai faktus, bet tas, vai tie attiecas tieši uz tevi, katram jāizvērtē pašam,” atzīst Jānis Ķīsis.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.