Kādā vecumā vislabāk sterilizēt kaķi vai suni? 0
Kurš ir īstais vecums, lai sterilizētu suni vai kaķi, un vai šī operācija neatstāj sekas uz dzīvnieka veselību?
Suņa vai kaķa sterilizācija (no latīņu valodas sterilis – “neauglīgs”) ir plaši izplatīta operācija. “Pētījumos apstiprinājies – kuces, kuras sterilizētas līdz pirmajai meklēšanās reizei, nekad neslimo ar piena dziedzeru audzēju.
Tātad kaķus vēlams sterilizēt 6–8 mēnešu vecumā, suņus atkarībā no šķirnes (dažu šķirņu suņi aug pat līdz 15 mēnešu vecumam),” skaidro Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš.
Sterilizācijas operācija nav vēlama dzīvnieka meklēšanās laikā, kad asinsvadi un krūšu dziedzeri ir pilnasinīgi.
Lai operācija paietu bez raizēm
Lai operācijas laikā nenotiktu asperācija (aizrīšanās ar barības masām), dzīvnieku nedrīkst barot 12 stundas pirms operācijas. Savukārt pēcoperācijas periods ilgst desmit dienas. “Svarīgi katru dienu tīrīt brūci, lai neveidotos kreveles.
To dara ar fizioloģisko šķīdumu. Var izmantot arī speciālu brūču tīrīšanas līdzekli Diclorex Foam – putas ar ādu attīrošu un dezinficējošu darbību. Dzīšanas laikā nedrīkst ļaut dzīvniekam laizīt brūci.
Iesaku izmantot speciālas apkakles vai, piemēram, bandāžas, ko saimnieks var uzšūt arī pats. Ja brūce ir neliela, var iztikt bez šiem līdzekļiem,” stāsta veterinārārsts.
Pēc operācijas dzīvniekam jāietur miera periods, nedrīkst ļaut skriet, lēkt, pirmajās dienās arī kāpt pa kāpnēm. Svarīgi visā turpmākajā sterilizētā suņa un kaķa dzīvē ievērot mērenību ēšanā, jo dzīvniekiem ir tendence aptaukoties.
Vieglāku barību ieteiks veterinārārsts. Protams, dzīvniekam jākustas. Gulšņājot uz dīvāna vai būdā, mīlulis ātri vien apvelsies.