Foto – AFP/LETA

Kāpēc suņu meitenes labprātāk dibina kontaktus ar cilvēkiem 0

Linkepingas universitātes Zviedrijā pētnieki noskaidrojuši, ka suņu mātītes labprātāk nodibina kontaktus ar cilvēkiem nekā suņu tēviņi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
“Bruņumašīna bija sasvērusies uz vienu sānu, tā nestāvēja taisni…”Jaunākā informācija par ASV karavīriem Lietuvā 184
TV24
“A, ēst tu gribi? Darbu gribi?” Blodons nikns uz Latvijas iedzīvotājiem, kuri “norok” ekonomiski pamatotus būvprojektus
Lasīt citas ziņas

Zviedru zinātnieki skaidro, ka iemesls šādai parādībai ir meklējams mātes instinktā. “Iespējams, suņu mātītes ir vairāk piemērotas sadarbībai, jo viņu uzvedībā ir “ieprogrammēta” atbildība par kucēnu audzināšanu,” sarunā ar laikrakstu “The Daily Mail” sacījis zviedru zinātnieks Pērs Jensens, norādot, ka suņu mātītes ievērojami aktīvāk nekā tēviņi mēģinājuši dibināt ar cilvēkiem kontaktu, tostarp fizisku.

Jensens arī mierinājis, ka suņu īpašniekiem nevajadzētu bažīties par pētījumu rezultātiem, jo tie neapliecinot to, ka suņu mātītes būtu labāki mājdzīvnieki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.