Foto-Shutterstock

Suns pēkšņi maina savu uzvedību un ir apātisks? Noteikti jāapmeklē veterinārārsts 0

Mūsu suns ir saguris. Vēl nav tik vecs – seši gadi, bet slinki dodas pastaigā, vairs tik daudz nespēlējas. Kad gribu paglaudīt, sabožas, it kā kaut kas sāpētu. BAIBA JELGAVĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Slimam dzīvniekam sāpes var būt tikpat stipras kā cilvēkam. Tādos gadījumos dzīvnieki vairāk guļ, negrib spēlēties, kļūst nīgri. Daudziem veciem dzīvniekiem ir smagas zobu problēmas, kas rada nepārtrauktas sāpes. Veterinārārsti zina – kad vecam dzīvniekam izrauj slimos zobus, izārstē smaganu iekaisumu, ģimenes mīlulis atkal sāk uzvesties kā jaunībā.

– Tas pats attiecas uz veciem dzīvniekiem ar artrītu, artrozi – locītavu un kaulu slimībām. Par jebkurām pārmaiņām dzīvnieka uzvedībā jākonsultējas ar veterinārārstu, kas, veicot izmeklējumus, atradīs sāpju iemeslu, – iesaka Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veterinārārstu rīcībā ir samērā plašs medikamentu klāsts cīņai ar sāpēm. Galvenie ir nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (piemēram, jaunākās paaudzes pretsāpju medikaments firokoksibs, ko var lietot ilgstoši, kā arī meloksikams, karprofēns, fluniksīns, ketoprofēns), opioīdi (retāk lietoti, jo ietilpst narkotisko līdzekļu grupā), steroīdie pretiekaisuma līdzekļi, dažādu augu aktīvās vielas un dabas līdzekļi, kas ietilpst papildbarību grupā.

Hronisku locītavu sāpju gadījumā parasti iesaka arī papildbarību, kura palīdz atjaunoties bojātajiem audiem un kuras sastāvā ir glikozamīns, hondroitīns un citas locītavu darbībai nepieciešamas vielas.

Nedrīkst eksperimentēt ar cilvēkiem domātajām zālēm. Piemēram, aspirīns suņiem jālieto tikai veterinārārsta ieteiktajās devās. Kaķiem un suņiem nekad nedrīkst dot acetaminofēnu (Tylenol), ko cilvēkiem bieži iesaka temperatūras un sāpju mazināšanai.

Rūpīgi jāievēro veterinārārsta noteiktās devas un zāļu lietošanas ilgums. Pretsāpju zāles dzīvniekiem var izraisīt blaknes – vemšanu, caureju, slāpes, urinēšanu, pārmaiņas ādā. Ja rodas aizdomas par nevēlamu reakciju, par to jāziņo veterinārārstam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.