Suns bojā gaisu? Vainojama disbakterioze 0
– Ja suns regulāri bojā gaisu, nedusmojieties, jo šāda uzvedība neliecina par mājdzīvnieka slikto raksturu. Gremošanas trakta darbības traucējumos jeb disbakteriozē visbiežāk vainojamas pārmaiņas ēdināšanā, piemēram, strauja ierastās barības maiņa, vai arī dzīvnieks tiek cienāts ar gaļu vai piena produktiem, lai gan iepriekš ir ēdis tikai sauso barību. Nepietiekami sagremota barība rada kairinājumu un pūšanas–rūgšanas procesu disbalansu gremošanas traktā. Disbakteriozes cēlonis var būt arī antibiotiku lietošana, nepiemērota sausās barības formula, parazīttārpu invāzija, – uzskata veterinārārste Inga Birne.
Disbakteriozes simptomi ir pastiprināta gāzu veidošanās, kas izraisa vēdersāpes un caureju. Dzīvniekam tā var radīt vispārēju organisma atūdeņošanos, tiek traucēta normāla olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu uzsūkšanās.
Galvenais ārstēšanas princips – atjaunot normālu gremošanas trakta mikrofloru. Šim nolūkam var izmantot veterinārajās aptiekās nopērkamās barības piedevas, piemēram, enterofermentu, kā arī parastajās aptiekās pieejamos baktēriju saturošos preparātus, piemēram, Linex kapsulas.
Lai nesaslimtu, galvenais ir nodrošināt pareizu, līdzsvarotu uzturu, uzmanīgi lietot antibiotikas. Ja dzīvniekam jau iepriekš ir novērotas gremošanas trakta problēmas, uzsākot jebkādu ārstēšanas kursu, papildus veterinārārsta izrakstītajiem medikamentiem jālieto arī probiotikas. Tās palīdz normalizēt zarnu mikrofloru, sakārtot gremošanas procesu un atjaunot visa organisma darbību. Jāatceras, ka probiotikas jālieto ilgāku laiku. Tās ļoti ieteicamas arī pēc antibiotiku kursa.