Sunim ziemā ķepas “apaug” kā lācim: kāpēc tā notiek un vai šis apmatojums ir jāapgriež? 0
Daži suņu saimnieki pamanījuši – tuvojoties gada aukstākajai sezonai, suņa ķepās starp spilventiņiem izaug daudz vairāk apmatojuma kā parasti. Atkarībā no dzīvnieka paša apmatojuma garuma, arī izaugušais apmatojums ķepās dažkārt mēdz izaugt tik garš, ka tajā var saķerties sniegs un veidot “bumbuļus” pēc pastaigām. Bet dažiem mīluļiem apmatojums kļūst tik garš, ka iekštelpās uz grīdas sāk slīdēt ķepas.
Pastāv uzskats, ka mati starp pirkstiem pastiprināti sāk augt, jo daba parūpējas par to, lai ziemas mēnešos dzīvniekam nesaltu ķepas. Tomēr, vai tā patiešām ir un vai apmatojums ir jāapgriež, skaidro Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece, veterinārārste Lita Konopore.
Mati nezina, ka tiem jāaug!
“Nav pierādījumu, ka mati, kas atrodas starp pirkstiem, zinātu to, ka tiem “ir jāaug”, lai pēdām būtu siltāk. Taču atšķirība visa kažoka biezumā starp ziemu un vasaru patiešām pastāv. Matu izkrišanu ļoti tieši ietekmē temperatūra un gaismas daudzums. Jo vairāk gaismas, jo vairāk izkrīt mati. Tas nozīmē, ka suņiem, kas dzīvo iekštelpās mati izkritīs vairāk, jo viņi papildus ir pakļauti arī mākslīgajam apgaismojumam. Tātad viņu apmatojums ziemā būs plānāks salīdzinājumā ar saviem sugas brāļiem, kas laiku daudz pavada ārā, kur viņus ietekmē tikai dabiskais apgaismojums,” – skaidro veterinārārste.
Griezt vai negriezt?
“Tas, vai šos matus starp pirkstiem griezt, ir katra paša īpašnieka ziņā. Tomēr ieteiktu negriezt apmatojumu tik īsu, ka tas ir tuvu ādai, jo tas var kairināt pirkstu starpas un radīt pretēju efektu cerētajam,” – stāsta L. Konopore.