Foto-Shutterstock

Sūna dārzā? To var iznīdēt, arī bez ķīmiskiem līdzekļiem 0

Kā no dārza iznīdēt sūnu, ja blakus atrodas mežs? DACE

Reklāma
Reklāma
Veselam
Smird kā sesks: 8 produkti, kuru lietošana uzturā var izraisīt nelāgu ķermeņa aromātu 30
“Kā asa sižeta filmā!” Saldū vīrietis aizvedis uz slimnīcu bērnu ar galvas traumu, bet pa durvīm tomēr iekšā netiek
ASV diplomāti ko tādu vēl nebija savām acīm redzējuši: Krievijas delegācija apkauno sevi, uzsākot savstarpēju strīdu par krēslu
Lasīt citas ziņas

Ja nekas netiek darīts, mežs drīz vien var pārņemt dārzu. LU Bioloģijas fakultātes Botānikas un ekoloģijas katedras pētniece Ligita Liepiņa stāsta, ka Latvijā ir reģistrēts vairāk nekā 500 sūnaugu sugu. Dažādās augsnēs sastopamas atšķirīgas sugas. Kūdrainās plašāk izplatītas spuraines (Rhytidiadelphus), mālainās – maršancija (Marchantia polymorpha), bet smilšainās – sirmā sarmenīte (Racomitrium canescens).

Ja nevēlas lietot ķīmiskos līdzekļus, piemēram, Sūnām-Stop, dārzs ik gadu jāuzrok (pavasarī un rudenī) un dobes jārušina visu vasaru. Kārtīgi sastrādātā augsnē virs dobēm var uzvilkt melno plēvi. Tajā izgriež caurumus un stāda kultūraugus. Izmantojot šādu segumu, iespējams novērst nezāļu un sūnu augšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja meža malā atrodas pļaviņa – vienalga, mitra vai sausa –, to pavasarī vai rudenī vajadzētu kaļķot, lai mazinātu augsnes paskābināšanos un sūnu augšanu. No meža nenāk ēna un sūna neizplatās, ja dārzs atrodas dienvidu pusē.

Dārzkopji, kuri tomēr netiek galā ar sūnām, var vērsties LU Bioloģijas fakultātes Botānikas un ekoloģijas katedrā. Eksperti aizbrauks un uz vietas novērtēs situāciju, dos padomu (tas gan būs maksas pakalpojums).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.