Rokudzelžus uzlika, noformēt to aizmirsa 8
2011. gada 16. novembrī Valsts Ieņēmumu dienesta Muitas policija sāka pārbaudi kāda uzņēmuma apsaimniekotajā teritorijā Daugavpilī, kur Genādijs Čamans strādāja par apsargu, bet Raisa Timofejeva – par grāmatvedi. Bija aizdomas par tabakas un alkohola preču kontrabandu. Pārbaudes laikā arī tika atrastas vairākas slēptuves ar cigaretēm, kas marķētas ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes markām. Pārbaudei turpinoties jau 17. novembra naktī, Muitas policijas darbinieki konstatēja, ka atrastais kontrabandas preču apjoms ir sasniedzis lielus apmērus, un pieņēma lēmumu par kriminālprocesa ierosināšanu, izbeidzot pārbaudi un sākot noziedzīgā nodarījuma vietas apskati.
Tad Muitas policijas darbinieki pamanīja Čamanu, kurš vienā no piebūves ēkām pārslēdza tur izvietoto slēdžu un ventiļu sistēmu. Viņš atteicās pakļauties Muitas policijas prasībai pārtraukt savas darbības, kā arī uzstāja uz to, lai Muitas policijas darbinieki atstāj telpu.
Muitas policijas darbinieki uzlika viņam rokudzelžus un izveda no piebūves ēkas. Tālākās apskates laikā tika konstatēts, ka piebūve ar cauruļu sistēmu bija savienota ar kurtuves ēku, kurā atradās iemūrēts slēpnis ar aptuveni desmit tonnām spirta. Čamanam atņēma mobilo tālruni, un līdz rītam viņš atradās rokudzelžos Muitas policijas darbinieku uzraudzībā.
Nākamajā dienā pret viņu tika sākts kriminālprocess par neziņošanu un mēģinājumu slēpt pierādījumus.
Savukārt grāmatvede Timofejeva, neraugoties uz amatpersonu izteikto lūgumu piedalīties pārbaudē, atstāja uzņēmuma teritoriju, vēlāk gan atgriezās. Viņai kopā ar uzņēmuma pārstāvi advokātu tika lūgts piedalīties apskatē, un viņa palika uzņēmuma teritorijā līdz nākamās dienas rītam, kad viņu kopā ar Čamanu nopratināja kā lieciniekus.
Daugavpiliešu pāris lūdza katram izmaksāt 14 228 eiro kā kompensāciju par morālo kaitējumu par to, ka tika ierobežotas tiesības uz brīvību, kā arī atlīdzināt katram tiesvedības izmaksas 1135,44 eiro. ECT piesprieda kompensāciju 1000 eiro tikai Čamanam, kā arī lika kompensēt tiesāšanās izdevumus. ECT nevērtēja, bija vai nebija iemesla turēt sargu rokudzelžos, bet to, ka nebija sastādīts aizturēšanas protokols, precizējot aizturēšanas pamatu, vietu, laiku un citus apstākļus. Tādējādi sanāca, ka vairāk nekā piecas stundas Čamans atradās rokudzelžos bez tiesiska pamata.