Sergejs Lavrovs.
Sergejs Lavrovs.
Foto AFP/Scanpix/LETA

“Stulba miera formula”: Lavrovs konferencē Minskā krīt histērijā, runājot par Zelenska uzvaras plānu 0

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties konferencē Minskā par Eirāzijas drošību, nespēja valdīt emocijas, nosaucot Ukrainas miera formulu par “stulbu”, bet Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska uzvaras plānu par “šizofrēnisku”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Krievijas ārlietu ministrs kritizēja Ukrainas valodas un reliģiskās politikas ierobežojumus, apgalvojot, ka kopš 2014. gada Ukraina esot “konsekventi pieņēmusi likumus”, kas aizliedz krievu valodu izglītībā, plašsaziņas līdzekļos, kultūrā, kā arī “kanoniskajā Ukrainas pareizticīgo baznīcā”.

Lavrovs pilnībā ignorēja Krievijas nodarīto postu Ukrainā – bojāgājušos civilos iedzīvotājus, sagrautās pilsētas un infrastruktūru.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tā vietā viņš lamāja Ukrainas valdību, nosaucot to par “rusofobisku”, Ukrainas miera formulu par “stulbu”, bet Zelenska uzvaras plānu par “šizofrēnisku”.

“…Rietumi aizver acis, turpinot popularizēt strupceļā nonākušo, es pat teiktu – stulbo Zelenska miera formulu, kurš aicina Krieviju padoties. Un pirms pāris nedēļām šis pilsonis nāca klajā ar tikpat šizofrēnisku uzvaras plānu,” Lavrovs gānījās.

Viņš sacīja, ka Krievija negrasās pārtraukt savu militāro agresiju, un skaidri norādīja, ka Kremlis visos iespējamos veidos iestāsies pret Ukrainas pievienošanos Ziemeļatlantijas aliansei vai (un) Eiropas Savienībai.

“Protams, ne formula, ne plāns, ne fantāzijas par Kijevas kontrolētās Ukrainas dalību NATO vai Eiropas Savienībā neveicinās mieru Eiropā. Stabilitāti šajā Eirāzijas kontinenta daļā varēs sasniegt tikai ar ilgtermiņa uzticamām drošības garantijām. Piemēram, tādā veidā, kā tās bija izklāstītas mūsu iniciatīvās 2021. gada decembrī, kuras Rietumi noraidīja…,” sacīja agresorvalsts pārstāvis.

Diplomāts izmantoja izteikti agresīvu retoriku – viņš apsūdzēja ASV “Nord Stream” sabotāžā, bet Kijivu – “nacismā un opozīcijas fiziskā iznīcināšanā”.

Ukraiņus, kas aizstāv savu neatkarību, Lavrovs nodēvēja par “neonacistiem”, bet EDSO par “marginālu struktūru”.

Kremļa pārstāvis uzsvēra, ka tieši NATO darbības “spiežot” Krieviju veikt “kompensējošus pasākumus”, pilnībā noklusējot faktu, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir prasījis tūkstošiem civiliedzīvotāju dzīvību, sagrāvis pilsētas, ciematus un infrastruktūru.

Ko ietver Zelenska uzvaras plāns?

Jau vēstīts, ka Ukrainas prezidents prezentējis savu uzvaras plānu kara izbeigšanai, un tas ietver piecus punktus un trīs slepenus pielikumus.

Saskaņā ar Zelenska sacīto miera plāna īstenošana ir atkarīga no Ukrainas partneriem, nevis no Krievijas.

Prezidents uzsvēra, ka Krievija necenšas panākt taisnīgu mieru, un agresorvalsts diktators Vladimirs Putins ir sajucis prātā un vēlas karu, personīgi viņš nemainīsies, viņš ir kurls pret visiem citiem.

Reklāma
Reklāma

Pēc Zelenska domām, Ukrainai un tās partneriem kopīgiem spēkiem jāmaina apstākļi, lai karš beigtos, lai Krievija tiktu piespiesta pieņemt mieru.

“Pirmais punkts (un ļoti svarīgs) ir uzaicinājums NATO. Tagad,” sacīja Zelenskis, norādot, ka tas uzskatāmi parādītu, kā partneri redz Ukrainas vietu drošības arhitektūrā.

Plāna otrais punkts ir aizsardzība, tā ir neatgriezeniska Ukrainas aizsardzības stiprināšana un kara pagriešana atpakaļ pret Krieviju, tai skaitā kara atgriešana ienaidnieka teritorijā. Šim punktam ir slepens pielikums, pavēstīja Zelenskis.

Trešais punkts ir Krievijas agresijas atturēšana. Arī tam ir slepens pielikums, kuram ir pieeja ASV, Lielbritānijas un Itālijas vadītājiem.

Ukraina ierosina savā teritorijā izvietot ar kodolieročiem nesaistītu atturēšanas līdzekļu kopumu pret Krievijas turpmāko agresiju.

Ceturtais punkts ir Ukrainas stratēģiskais un ekonomiskais potenciāls. Arī tam ir slepens pielikums, kas nodots ASV un Eiropas Savienībai (ES). Šis punkts paredz vienošanos ar partneriem.

Piektais punkts attiecas uz pēckara periodu. Tas paredz Ukrainas pieredzes izmantošanu Eiropas aizsardzībai. Kijiva ierosina pēc kara ASV militāro kontingentu Eiropā aizstāt ar Ukrainas armiju, sacīja Zelenskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.