Strīds ar mīļoto… Salabšanas soļi 0
Visās attiecībās mēdz gadīties pa kādam vai vairākiem strīdiņiem. Tas nenozīmē, ka pārim, kuri sastrīdējušies, nav lemts būt kopā un labāk meklēt savu “ideālo” partneri. Dabā nepastāv pilnīgi stabilu attiecību, ir jāpiedzīvo arī kādu negludumi un jāturpina veidot kopīga nākotne. Tādēļ nav vērts strīda laikā rīkot histēriju un “karstumā” pieņemt nopietnus lēmumus. Vajag “atdzist”, nomierināties un visu kārtīgi apdomāt. Bet ja tevi ir pametusi mīļotā, tad domā, kā viņu atgriezt atpakaļ.
Pirmā stadija: emocionālā
Tūliņ pēc strīda iestājas stadija, kad cilvēki nav spējīgi un nevēlas klausīties viens otrā. Šajā laikā nav vērts mēģināt izlīgt, lai neizšķirtos pavisam. Labāk pabūt vienatnē, iespējams, pat pāris dienu padzīvot atsevišķi. Tas ļaus emocijām “atdzist” un pamazām “ieslēgsies” saprāts. Šajā laikā pavisam normāla parādība ir nesarunāties vienam ar otru, bet sazināties var internetā vai īsziņās, iesaka portāls marimama.ru
Otrā stadija: tuvināšanās
Šajā stadijā ieteicams uzvesties maksimāli uzmanīgi, lai neizjauktu visu, kas iepriekš bijis. Rupjībai arī nav vietas. Nevajag zvanīties naktīs, agresīvi uzvesties un izmantot viņa vai viņas draugus. Šādas darbības mīļoto var no tevis atgrūst uz visiem laikiem un izprovocēt viņu atspēlēties tev tieši ar to pašu.
Kad emocijas ir nedaudz noplakušas, sāk darboties veselais saprāts. Parasti sievietes pēc trim, piecām dienām sāk nožēlot strīdu, viņām rodas nostalģija par labajiem kopā pavadītajiem brīžiem. Viņa skumst un izjūt vēlmi izrunāties.
Sliktāk ir tad, ja mīļotā kādu laiku klusē un pilnībā atsakās no komunicēšanas. Ļoti iespējams, viņa ir depresijā. Tādā gadījumā viņai jāatzīst, ka kļūdījies tu, ka tu esi gatavs visu labot, izrādi viņai savas patiesās jūtas. Ja sieviete ilgāku laiku atrodas sliktā emocionālā stāvoklī, pastāv lieli draudi attiecību izjukšanai, tādēļ šajā brīdī no vīrieša tiek gaidīta uzmanība un savu kļūdu atzīšana.
Ļoti lietderīgs žests šajā stadijā būs, piemēram, uzraksts uz asfalta ar mīlestības apliecinājumu, serenāde zem viņas logiem, aizkustinoša dāvana, atklāta un mīļa vēstule. Šāda izturēšanās vismaz var kalpot kā iemesls sarunai, bet tad jau visu būtu vieglāk nokārtot…
Trešā stadija: eiforija
Šī stadija iestājas uzreiz pēc tam, kad esat izlīguši. Tā var turpināties arī diezgan ilgi, bet tas ir atkarīgs no abu iemīlējušos temperamentiem. Holēriķi strīdas biežāk, bet ātrāk ir gatavi samierināties. Flegmatiķi ilgi glabā aizvainojumu, bet vienlaikus arī ilgāk bauda eiforiju. Sangviniķi ir ļoti praktiski, tādēļ var izlīgt arī bērna dēļ vai vispārēja miera labad.
Lai izlīgtu, sākotnēji jāpadomā un skaidri jāizlemj: vai vispār ir vērts salabt. Ja atbilde pašam sev par 100% ir apstiprinoša, tad jārīkojas bez vilcināšanās.