Strīdas par jauno mediju 0
Pagaidām vēl trūkst kopīga redzējuma, kādu ceļu iet jauna sabiedriskā medija veidošanā Latvijā, bija vērojams Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kurā turpināja iepazīties ar vērienīgo plānu.
Latvijas Radio (LR) neatbalsta, ka jau nākamgad tiek sākta apvienošana ar Latvijas Televīziju, izveidojot vienu juridisku personu, ja nebūs pārliecības, ka visām izmaiņām kopumā būs nepieciešamais finansējums. LR vadītājs Jānis Siksnis uzskata, ka vispirms politiskā līmenī nepieciešama pārliecība par ieguldījumiem. Ja var paļauties, ka 2017. gadā jaunajam medijam būs nodrošinātas modernas, visām vajadzībām atbilstošas telpas, tad viņš LR apvienošanos noteikti atbalstītu. Igaunijas pieredze liecinot – kamēr nav pārliecības, ka radio un televīzija var strādāt kopā vienā ēkā, notiktu sinerģija, tikmēr ar apvienošanos nav jāsteidzas, jo juridiska apvienošana būtiskas izmaiņas neradīs.
J. Siksnis uzskata, ka ir tendenciozi apvienošanu izvirzīt kā vienīgo variantu. Turpretī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ainārs Dimants norādīja, ka turpināt tāpat kā pašlaik ir “ceļš uz nekurieni”:
“Runa ir par visas organizācijas maiņu, ieskaitot personāla sagatavošanu, tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas ir jādara vienotai juridiskai personai, lai nodokļu maksātājiem tas izmaksātu pēc iespējas lētāk.”
Projekta pārstāvji norādīja – ja šā gada laikā būtu iespējamas izmaiņas likumos, nākamgad varētu veidot jauno medija pārvaldi un sākt restrukturizāciju. Par kopīgo ēku varētu kļūt Zaķusala, un jaunajā medijā varētu strādāt 600 cilvēku. Vairāku miljonu investīcijas plānots ieguldīt mācību centrā, bet mediju nodevu piedāvāts ieviest 2016. gadā. Ar izmaiņām trīs platformās – radio, televīzijā un internetā – tiek cerēts sasniegt 70% Latvijas iedzīvotāju.
Valdība sīkai izpētei par jauna sabiedriska medija izveidi atvēlēja 80 tūkstošus latu. Koncepcija paredz trīs variantus Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas turpmākai darbībai.