Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto – Valdis Semjonovs

– Ar Merkeles kundzi esat iepazinušies? 4


– Jau pirmajā reizē, kad parunājām par gaidāmo vizīti. Bēgļu jautājums, bez šaubām, Merkeles kundzei rada galvassāpes, un satricinājumi rodas visas ES politikai. Vācijai gan ir skrupulozs plāns, kas paredz ikgadēju darbaspēka papildu ieplūšanu tautsaimniecībā, kamdēļ sākotnēji bija atsaucība uzņemt visus imigrantus. Taču procesi kļuva nekontrolējami.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

– Ja ilgu laiku saglabāsies pašreizējā situācija, kad 70% pensionāru nesaņem iztikas minimumam pietiekamu pensiju, kā to var labot? Kas būs tie, kas “baros” pensiju sistēmu?

– Mūsu industrija nav tik attīstīta kā Vācijai, tāpēc ar darbaspēku vēl ir zināmas iekšējās rezerves. No vietām, kur ir bezdarbs, cilvēki dodas tur, kur darbs ir. Tāpat uzņēmumos ieviešamas modernās tehnoloģijas. Tādas, kas dod augstu darba ražīgumu bez lielas cilvēku līdzdalības, taču iekārtu apkalpošanā strādā ļoti gudri speciālisti. Taču Eiropā tā noticis, ka vienkāršāko darbu masu izpilda iebraucēji. Luksemburgā neredz, ka vietējie strādātu kafejnīcā vai vadātu ar taksometru. Tie ir ieceļotāji no citurienes, kamēr luksemburdzieši pārsvarā strādā bankās, kur ir lielākas algas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par pensijām runājot – jā, neklājas viegli, jo arī iedzīvotāju blīvums uz teritoriju ir mazs. Daudziem, kas strādājuši garu darba mūžu, nepelnīti nebija iespējas tikt pie lielākām pensijām, jo sociālisma gadu stāžs tās novienādojis mazas.

– Āboltiņas kundze izteicās, ka “Vienotība” tagad rūpēšoties par pensionāru dzīves kvalitāti.

– Par pensiju sistēmas ilgtspēju nerodas bažas tai ziņā, ka sociālais nodoklis ieplūst un veido stabilu budžeta pamatu pensiju, pabalstu izmaksai. Protams, ar vienu politisku lēmumu, kādi Latvijā jau divkārt pieņemti, pensiju fondu var iztukšot uz nullīti, bet diez vai tas vairs iespējams, jo budžeta deficīta robežas kontrolē arī Brisele, un valstis sapratušas, ka tēriņiem jābūt saprātīgiem. Par sociālajiem jautājumiem diskutējam ar labklājības ministru Jāni Reiru. Ar lielo pensionāru skaitu tā ir, ka katrs mazākais priekšlikums “sver” miljonu, nākamais solis jau būtu 10 miljoni, 50 miljoni eiro. Tā ģimenē kāds parasti ir neapmierināts – tu tik maz pelni, bet man kažoku vajag, vēl šo to.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.