Strautiņš: Tehnoloģijas attīstīsies un kādam atņems darbu, bet kādam ar tām būs jāstrādā 23
“Pilnīgi skaidrs, ka vienkāršākā kodēšana tiks aizvietota,” runājot par mākslīgā intelekta attīstību, uzsver bankas “Luminor” ekonomists Pēteris Strautiņš TV24 raidījumā “Preses klubs”.
Cilvēkiem, kas bija gribējuši nodarboties ar programmēšanu, nāksies nodarboties ar mākslīgo intelektu vai varbūt vēl kaut ko citu, to jau īsti nevar prognozēt, P.Strautiņš skaidro, bet vienalga matemātikas (cieto zinātņu) zināšanas ir kaut kas tāds, kas dos priekšrocības.
Jā, tehnoloģijas attīstīsies un kādam atņems darbu, bet kādam ar tām tehnoloģijām būs jāstrādā, viņš skaidro.
“CNN” ziņo, ka Goldman Sachs ekonomisti ir aprēķinājuši, ka 300 miljonus darbu visā pasaulē varētu daļēji aizstāt ar mākslīgo intelektu, un līdz pat ceturtdaļai visu darbu pilnībā varētu veikt mākslīgais intelekts.
Valodu modeļi, tostarp ChatGPT, ir parādījuši diezgan ievērojamu spēju rakstīt, piedāvāt detalizētus norādījumus dažādiem uzdevumiem un pat nokārtot eksāmenu jurisprudencē vai paust empātiju, atbildot uz medicīniskiem jautājumiem.
Mākslīgais intelekts ne vienmēr ir labāks, ātrāks vai lētāks. Faktiski tas mēdz kļūdīties un sniegt nepatiesu informāciju. Ziņu izdevumam “CNET” bija jāveic vairāki labojumi pēc tam, kad tas izmantoja mākslīgā intelekta rīku, lai rakstītu stāstus. Un daži darbinieki, tostarp Starptautiskās Mašīnistu asociācijas un Aviācijas un kosmosa darbinieku arodbiedrības locekļi, ir teikuši, ka viņu darba slodze faktiski palielinājās, kad viņu uzņēmumi ieviesa jaunos rīkus.
Dažās nozarēs eksperti ir sprieduši par nākotni, kurā mākslīgais intelekts var palīdzēt cilvēkiem, nevis tos pilnībā aizstāt.