Ministru prezidente Laimdota Straujuma.
Ministru prezidente Laimdota Straujuma.
Foto: LETA

Straujuma aicina sabiedrību nebaidīties un ziņot iestādēm par pedofiliem 2

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) aicina sabiedrību nebaidīties un ziņot iestādēm, lai novērstu pedofilijas gadījumus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Valdība otrdien aiz slēgtām durvīm pārrunāja Latvijas valstspiederīgo bērnu aizsardzību ārvalstīs, kā arī to, kā mazināt un novērst pedofilijas gadījumus Latvijā. Nolemts, ka tieslietu ministres, labklājības ministri un ārlietu ministrs darba grupā kopā ar ekspertiem spriedīs par to, kā informēt ārvalstīs dzīvojošos vecākus un uzlabot institūciju sadarbību.

“Ir jāaicina radinieki, kaimiņi, klātesošie nebaidīties un informēt visas iestādes, tostarp Bērnu tiesību un aizsardzību centru, lai tās varētu novērst pedofilijas gadījumus,” otrdien pēc valdības sēdes sacīja Straujuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministri aiz slēgtām durvīm otrdien izskatīja Tieslietu ministrijas (TM) informatīvo ziņojumu par Latvijas valstspiederīgo bērnu aizsardzību ārvalstīs. Tas izstrādāts, lai veicinātu tiesisko sadarbību, uzlabotu iestāžu sadarbību šādu lietu koordinēšanā un Latvijas valstspiederīgo bērnu aizsardzību ārvalstīs kopumā, aģentūru BNS informēja TM.

Lai uzlabotu sabiedrības informētību, ministrija piedāvā dažādus risinājumus, proti, aicinājumu Latvijas vēstniecību mājaslapās ievietot informāciju par institūcijām, kas konkrētajā ārvalstī ir atbildīgas par ģimenes un bērnu tiesību jautājumiem. Plānots, ka TM izstrādās informatīvu materiālu par to, kas jāņem vērā vecākiem, kuri kopā ar bērniem pārceļas uz dzīvi citā valstī.

Savukārt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai sadarbībā ar ministriju un Labklājības ministriju noteikts izstrādāt metodiskos ieteikumus bāriņtiesu darbam pārrobežu ģimenes lietās, kas saistītas ar potenciālo bērnu aprūpētāju izvērtēšanā iekļaujamiem aspektiem.

Lai uzlabotu iestāžu kompetenci, Ārlietu ministrija tiks aicināta, organizējot ikgadējās Latvijas konsulāro amatpersonu mācības, apmācības kursā iekļaut jautājumu par pārrobežu ģimenes tiesībām, jo Latvijas diplomātiskā vai konsulārā pārstāvniecība nereti ir pirmā vieta, kur persona vēršas pēc palīdzības.

Paredzēts, ka līdz 15.septembrim Valsts kancelejā jāiesniedz rīkojums par darba grupas izveidošanu, kuras sastāvā būs arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece un tiesībsargs. Darba grupa sanāks gadījumos, kad TM no ārvalsts saņēmusi atteikumu turpmākai sadarbībai un konkrētajā lietā radušies problēmjautājumi. Tās uzdevums būtu izvērtēt turpmāko rīcību konkrētā bērna vislabāko interešu aizsardzībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.