STOPkadri: Vakcīna pret Covid 19 vairs nav līderos. Kuras potes populārākas? 80

“Tuvojās atvaļinājuma laiks, cilvēki plāno atpūtu. Daudzi dosies uz ārzemēm, citi paliks tepat Latvijā. Lai pasargātu sevi no eksotiskām slimībām vai piemēram, no ērču encefalīta ir pieejamas dažādas vakcīnas. TV24 skaidroja, kāda pēc pandēmijas laikā ir iedzīvotāju attieksme pret vakcinēšanos.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijā informē, ka vakcinēšana pret Covid-19 ir atstājusi lielu emocionālu iespaidu uz iedzīvotājiem. Ģimenes ārsti novērojuši, ka, salīdzinot ar pirms pandēmijas laiku, vairāk ir tādu, kuri atsakās potēties pret citām slimībām, veikt skrīninga izmeklējumus.

“Būtībā jā, ir daļa pacienti, kas šobrīd kļuvuši piesardzīgāki. Kas agrāk, piemēram, ļāva veikt bērniem visas valsts nozīmētās vakcīnas un šobrīd no vakcinācijas atsakās gan paši, gan neļauj savus bērnus turpināt vakcinēt, bet es teiktu, ka tā nav lielāka daļa,” skaidro Alise Nicmane-Aišpure, biedrības “Latvijas ģimenes ārstu asociācija” prezidente.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska norādīja, ka pēcpandēmijas laikā neesot novērots, ka iedzīvotāji atteiktos no ierastajām vakcinācijām. Pēdējā laikā ievērojami pieaugusi statistika vienai vakcīnai: pret cilvēka papilomas vīrusu.

Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente (ZZS) Līga Kozlovska: “Šogad ir viena no lielākajām aptverēm ir vakcinācijā pret gripu. Dabiski sezona ir beigusies, bet es domāju nākošgad cilvēki arī būs tik pat aktīvi un vel aktīvāki. ”

Biežāk Latvijā iedzīvotāji vakcinējas pret ērču encefalītu, gripu, A,B hepatītu, arī papilomas vīrusu, savukārt senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām veic pneimokoka potes. Slimību profilakses un kontroles centrā atzīmē, ka iedzīvotāju attieksme pret potēm, kas pasargā no bīstamām kaitēm, nav pasliktinājusies.

“Paliecinoši var pateikt ka nē, jo mēs redzējām ka arī covid laikā, ka tieši bērniem vakcinācija tika veikta un zīdaiņu aprūpe tika veikta un visas vakcīna devas, varbūt minimāli, jo slimoja, bet šobrīd pēc covid vakcinācija atgriezusies.”

Lai gan daudzi izvēlas potēties pret izplatītākajām, bīstamām slimībām, salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm – pie mums rādītāji ir zemāki. Piemēram, vakcinācijā pret gripu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.