Prokuratūrā vidēji katru gadu esot brīvas 35 prokuroru štata vietas un esot lielas grūtības ar šo vietu aizpildīšanu.
Prokuratūrā vidēji katru gadu esot brīvas 35 prokuroru štata vietas un esot lielas grūtības ar šo vietu aizpildīšanu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

STOPkadri: Par 250 000 eiro izkrāpšanu no valsts budžeta ar prokuroru visu var sarunāt un cietumā jāsēž nebūs 64

Rīgas pilsētas tiesa lietā par valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā četrām personām piespriedusi naudas sodus, aģentūru LETA informēja prokuratūrā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Četri dzērieni, kas izraisa insulīna rezistenci un svara pieaugumu. Ar ko tos aizvietot?
Kokteilis
Kāds vīrietis vajadzīgs katrā zodiaka zīmē dzimušai sievietei 8
Veselam
Slaida auguma noslēpums! 25 pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu un zemu tauku saturu 8
Lasīt citas ziņas

Tiesa, izskatot lietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas četras personas par krāpšanu lielā apmērā lēma apstiprināt prokurores un apsūdzēto noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Apsūdzētie atzīti par vainīgiem minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīti ar naudas sodiem: diviem no apsūdzētajiem piemēroti 21 700 eiro sodi, vienam – 14 880 eiro, bet vēl vienam – 9300 eiro apmērā.

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmumu tika apstiprināts projekta par kāda uzņēmuma koģenerācijas stacijas izveidošanu iesniegums un vēlāk noslēgts trīspusējs līgums starp šo uzņēmumu, VARAM un Vides investīciju fondu par projekta īstenošanu, nozieguma apstākļus raksturo prokuratūra. Apsūdzētās personas vienojušās par līdzfinansējuma attiecināmo izmaksu mākslīgas sadārdzināšanas shēmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmantojot apsūdzēto kontrolē esošus uzņēmumus, apsūdzētie veica saimnieciski nepamatotas finanšu transakcijas, īstenojot fiktīvu finanšu līdzekļu pārskaitīšanu no uzņēmuma bankas norēķinu konta vairākkārtīgu darījumu ietvaros, kas veido riņķveida darījumu shēmu.

Tas darīts, lai šo darījumu aizsegā atgrieztu uzņēmuma realizētā projekta ietvaros samaksātos finanšu līdzekļus uzņēmuma kontā, uzdodot tos par projekta attiecināmajām izmaksām, vērtē apsūdzība.

VARAM un Vides investīciju fonds, būdami maldināti par projekta izpildes faktiskajiem apstākļiem un par projekta attiecināmajām izmaksām, izmaksāja uzņēmuma pieprasīto atbalsta summu 55% apmērā no atbalstāmajām izmaksām. Tādā veidā valstij tika nodarīti materiālie zaudējumi 250 000 eiro apmērā.

Apsūdzētie pilnībā atzina savu vainu un atlīdzināja valstij radīto kaitējumu pilnā apmērā, kā arī izmantoja Kriminālprocesa likumā paredzētās tiesības uz sadarbību.

Komentārs par šo tēmu radies TV24 raidījuma “STOPkadri” vadītājam Armandam Pučem, kurš atgādina labi zināmos vārdus: “Mēs pavisam bijām četri, kas viens otru nenodod.”

Viņš komentē plašāk: “Rīgas pilsētas tiesa lietā par valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu 250 000 eiro apmērā četrām personām piespriedusi naudas sodu. Tātad, ja cilvēki izkrāpj 250 000 ar nodomu, grupā un viss no tā izrietošais, tad var sarunāt ar prokuroru un prokurors saka, nebūs jāsēž cietumā.”

“Protams, viņi atmaksāja arī valstij izkrāptos 250 000. Tas tikai vēl trūka, lai tā nebūtu! Taču kopumā, ja salīdzinām ar Kaupēna stāstu, ja tiesas kungs vaicās, vai grib dzīvot vai grib mirt, šajā gadījumā tiesas kungs neko nevaicās, jo apsūdzētie vai vainīgie ir vienojušies ar prokuroru un viņš vai viņa saka tā: “Vai grib maksāt? Vai grib sēdēt?” Šajā gadījumā tika piedāvāts samaksāt, bet, ja tu izkrāp no valsts 250 000, ir taču jāsēž! Tas taču nav godīgi! Un kas tas par vēstījumu nākamajām paaudzēm?”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.