STOPkadri: LTV “sēž” uz iespējas translēt Dziesmu un deju svētku pasākumus, liedzot iespēju tos pārraidīt citās televīzijās 42

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā no visas Latvijas un ārzemēm sabrauks tūkstošiem dziedātāju un dejotāju, lai piedalītos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Tomēr ne visiem būs tas gods piedalīties, daudzi svētku norisi vēros klātienē, taču vēl vairāk būs tādu, kuri skatīsies koncertus televizoros.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Plašāks sižets par šo tēmu izskanējis TV24 ēterā, raidījumā “STOPkadri”.

Lai dziesmu un deju svētku lielkoncerti sasniegtu pēc iespējas lielāku skatītāju skaitu – komerctelevīzijas – TV24, TV3 un ReTV – ierosināja svētku lielkoncertus pārraidīt tiešraidē kopā ar sabiedriskajiem medijiem. Tomēr vismaz pagaidām Latvijas televīzija šo ideju neakceptē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Klāvs Kalniņš, TV24 direktors: “Mēs jau savā ziņā necenšamies konkurēt, mēs dodam iespēju, mēs liktu visas nepieciešamās atsauces. Kā nekā sabiedriskās medijs dod lielu artavu, tas ir kā tehniskais nodrošinātājs. Savukārt šī izplatīšanas iespēja, to tā paņemt tādos ekskluzivitātes burbuļos pieņemt tikai sev, manuprāt tas nav pareizi, mums vajadzētu jau sākt veidot šo domu, ka šādos valsts mēroga pasākumos mēs dodam iespējas visiem valsts komercmedijiem – televīzijām, radio, tai skaitā arī digitālajiem. Tur es neredzu nekādas lielas pretrunas.”

Kultūras ministrija un svētku organizatori neiebilst, ka pasākumus rāda arī citi televīzijas kanāli. Taču juridiski tiesības uz lielkoncertu translāciju ir LTV. Situācijas risināšanā varētu iesaistīties Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, kuras pārziņā ir ne tikai cilvēktiesību situācija valstī, sabiedrības integrācijas procesi, bet arī sabiedrisko mediju aktualitātes un citi jautājumi.

Ieva Brante, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja: “Komisija ir saņēmusi šādu informāciju un komisijas vārdā ir nosūtīta vēstule ar lūgumu sniegt kultūrfondam informāciju par to vai un kādi frisinājumi būtu iespējami, lūdzām iestādei sniegt savu redzējumu par situāciju, jo, protams, dziesmu svētki ir svētki un tas būtu forši un pašsaprotami, ja arvien lielāka auditorijas daļa un katrs Latvijas iedzīvotājs varētu redzēt, dalīt šo prieku un vairot. Latvijas televīzijai nevajadzētu satraukties par skaitlisko skatītāju samazinājumu, bet būtu jācīnās par pieejamību.”

Ingrīda Circene, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas biedre: “Mēs varam izteikt savu viedokli pēc iespējas plašāk šādas iespējas radīt, es teiksim sekoju līdzi arī TV24 “Lampai”, jo visam nevar izsekot līdzi, bet televīzijā ir iespēja gan patīt uz priekšu un atpakaļ un līdz ar to, ja tu vienā vietā esi noskatījies vienu, tad paralēli var patīt atpakaļ un paskatīties citu. Un es domāju, ka komercmedijiem un sabiedriskajiem medijiem ir ļoti liela loma cilvēku viedokļa veidošanā.”

Reklāma
Reklāma

Komisijas vadītāja Ieva Brante piebilda, ka tiklīdz būs saņemta pieprasītā informācija uz komisijas sēdi tiks uzaicinātas visas iesaistītas puses un tikšot lemts par risinājumu. Pagaidām neatbildēts paliek jautājums, vai risinājums tiks panākts jau šo svētku ietvaros.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.