STOPkadri: Gadiem tiesājas par piebraucamā ceļa izmantošanu, bet gaismas tuneļa galā vēl nav 20
Darba dienas rītā TV24 viesojās Dzintra no Skaistkalnes pagasta. Viņa teju 10 gadus tiesājas ar savu kaimiņu par piebraucamā ceļa izmantošanu. Sieviete ir neizpratnē, kā tik ilgi var vilkties viens tiesas process.
Dzintra stāsta, ka tiesā nekādi neizdodas nonākt līdz slēdzienam, kam tad pieder braucamais ceļš, kas šķērso divas mājsaimniecības.
Jau bijušas vairāk nekā 16 tiesas sēdes, savākti visi nepieciešamie dokumenti. Sievietei tiesvedības process izmaksā dārgi.
Iztērēta liela naudas summa, pasliktinājusies veselība, nokļuvusi arī slimnīcā.
“Tas nozīmē ārprātu. Es vispār neticu, ka mēs dzīvojam tiesiskā valstī. Tiesnesim ir jāpilda MK noteikumi, jāņem vērā zemes komisijas lēmumi. Viņi neņem viņus vērā,” Dzintra skaidro.
Neskatoties uz apstākļiem, Dzintra neplāno padoties un cīnīsies līdz galam. Kad tiesvedība šajā lietā varētu beigties, skaidrības nav. Tikmēr Latvijas Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs nepiekrīt, ka Latvija izceltos ar ieilgušiem tiesas procesiem. Lai gan izņēmumi ir.
Statistikas dati rāda, Latvijā tiesas procesi, salīdzinot ar citām ES valstīm, norit gana ātri. Tieslietu ministre skaidro, ka tiek vērtētas visas iniciatīvas, lai uzlabotu tiesvedības procesus un lietu izskatīšanas ātrumus.
”Likumdevējs un ministrija ir izdarījusi visu, lai jaunās lietas būtu efektīvāk izskatāmas, termiņu būti pietiekami ātri un es esmu tiešām gandarīta, ka praksē, tiešām tas redzams,” skaidro tieslietu ministre (JV) Inese Lībiņa-Engere.
Tikmēr ko darīt Dzintrai no Skaistkalnes un viņas kaimiņiem, kuri jau teju 10 gadus tiesā cīnās par piebraucamā ceļa izmantošanu! Statistikas viņu tiesvedības ātrumu nepalielina. Tomēr, neskatoties uz apstākļiem, Dzintra neplāno padoties un cīnīsies līdz galam. Kad tiesvedība šajā lietā varētu beigties, skaidrības nav.