NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
Foto AFP/LETA

Stoltenbergs: Atbrīvojot Ukrainas jūrniekus, reģionā mazinātos spriedze 0

Krievijas 25.novembra uzbrukumā Kerčas šaurumā sagūstīto Ukrainas jūrnieku atbrīvošana varētu kļūt par labāko soli situācijas deeskalācijai šajā rajonā, piektdien paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Preses konferencē pēc NATO-Krievijas padomes sēdes Briselē, atbildot uz ziņu aģentūras “Ukrinform” žurnālista jautājumu, vai ir izdevies panākt progresu attiecībā uz kuģošanas brīvības nodrošināšanu Azovas jūrā un centieniem panākt Ukrainas jūrnieku atbrīvošanu, Stoltenbergs sacīja: “Kerčas šaurumā notikušais incidents, kura gaitā Krievija pielietoja vardarbību pret Ukrainas karaflotes kuģiem, sagrāba kuģus un jūrniekus, bija viena no galvenajām tēmām, kuru mēs apspriedām sanāksmes gaitā.”

“NATO sabiedrotie aicināja Krieviju nekavējoties atbrīvot jūrniekus. Tas būtu visefektīvākais risinājums situācijas deeskalācijai un pavērtu ceļu tās lielās spriedzes mazināšanai, kuru mēs redzam Ukrainā un ap to, it īpaši Melnās jūras reģionā,” skaidroja Stoltenbergs.

CITI ŠOBRĪD LASA

NATO sabiedrotie atkārtoti aicinājuši Krieviju nodrošināt kuģošanas un navigācijas brīvību, kā arī apliecināja, ka tiek respektēta Ukrainas teritoriālā vienotība un suverenitāte, arī attiecībā uz tās teritoriālajiem ūdeņiem, norādīja alianses vadītājs.

“Tas bija galveno jautājumu vidū. Daudzi sabiedrotie pauda savas bažas, ka Krimas nelegālā aneksija un [Kerčas] tilta būvniecība ir liecība tam, ka Krievija cenšas traucēt brīvai navigācijai Azovas jūrā,” piebilda Stoltenbergs

Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus, no kuriem trīs tika ievainoti, Krievija nogādāja Maskavā, kur viņiem piemērots apcietinājums apsūdzībās par nelegālu robežas šķērsošanu.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.