Foto no www.rjc.gov.lv

Stiprina 2. Cēsu pulka Skolnieku rotas ceļojošā piemiņas karoga tradīciju 0

Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā parakstīta vienošanās par sadarbību 2. Cēsu pulka Skolnieku rotas ceļojošā piemiņas karoga tradīcijas saglabāšanā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Karogs vēsturiski izgatavots par godu 1919. gada 6. jūnija Cēsu kauju Skolnieku rotas dalībnieku piemiņai. 1929. gada 22. jūnijā Cēsīs notika svinīgs tā iesvētīšanas dievkalpojums, pēc kura Valsts prezidents Gustavs Zemgals karogu pasniedza rotas organizētājam, atvaļinātajam virsleitnantam, Lāčplēša Kara ordeņa kavalierim Alfrēdam Lukstiņam. Pirmo gadu karogs glabājās Cēsīs, bet 1930. gadā tika aizsākta tradīcija – Skolnieku rotas karoga nodošana glabāšanā uz gadu vienā no Ziemeļvidzemes ģimnāzijām. Pēdējo reizi 1940. gadā to saņēma Limbažu ģimnāzija, bet skolas vadība pēc padomju okupācijas sākuma karogu aizveda uz Valsts vēstures muzeju. 1997. gadā Cēsu rajona padome pēc Māra Niklasa iniciatīvas ar Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Alberta Amerika meitas Astras Jansones atbalstu uzšuva karoga kopiju un 1998. gadā, atklājot Cēsīs Uzvaras pieminekli, Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga nodošanas tradīciju skolām atjaunoja.

Māris Niklass uzsver, ka šīs tradīcijas galvenais mērķis ir un būs patriotiskā audzināšana: “Skolās, kas saņem karogu, ir labāk attīstīta jaunsardzes kustība, no šīm skolām absolventi izvēlas mācības turpināt vai nu ar valsts aizsardzību, vai policiju saistītās nozarēs, audzēkņi labāk izprot Latvijas vēsturi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī parak­stītās vienošanās mērķis ir godināt 2. Cēsu pulka Skolnieku rotas karavīru piemiņu, veicināt patriotisko audzināšanu un Brīvības cīņu izpratni Vidzemes skolu jauniešos un sadarbību militāri patriotiskajā audzināšanā. Tagad Cēsīs ar saviem parakstiem to apliecinājušas skolas – karoga glabātājas: Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Rūjienas vidusskola, Smiltenes ģimnāzija, Stalbes vidusskola, Valkas ģimnāzija, Valmieras Valsts ģimnāzija, Aizsardzības ministrija, kas apņemas sniegt atbalstu jaunsardzes kustībai un jauniešu nometņu rīkošanai, un Izglītības un zinātnes ministrija, kas veidos Karoga komisiju. Cēsu Skolnieku rotas karogs iekļauts arī grāmatā “100 Latvijas vēstures relikvijas”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.