Stikla tapetes 0

Viens no lētākajiem, izturīgākajiem un plašāk lietotajiem sienu apdares materiāliem ir krāsojamās stiklšķiedras tapetes. Kā tās izmantot?

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Lasīt citas ziņas

Speciālo tapešu pamatni veido stiklšķiedras diegs, ko 1200 °C temperatūrā izgatavo no dabīgās izejvielām – kvarca smiltīm, sodas, dolomīta un kaļķa. Šķiedru savij tievākos vai rupjākos diegos, no kuriem izauž dažādu faktūru audumus. Stiklšķiedras tapetēm parasti izmanto raupjākos, tomēr uzlīmēti un nokrāsoti tie maz atšķiras no parastas krāsotas sienas.

Mūsdienīga stiklšķiedras tapete uz sienas izskatās visai stilīgi. Turklāt tā ir noturīga pret mitrumu, temperatūras izmaiņām, mikroorganismu un ķimikāliju iedarbību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tapete noder jebkuras virsmas, arī griestu aplīmēšanai neatkarīgi no tā, vai liekama uz betona, ķieģeļa, rīģipša vai pat metāla. Tapete ir izturīga, ar to var aizsegt nelielas plaisas un pielietot vietās ar paaugstinātu nobružāšanās slodzi. Tādēļ stiklšķiedras tapetes piešķir arī papildu izturību atviegloto konstrukciju sienām. Piemēram, pat rīģipsis tad nedrūp, ja tajā jāizmanto skrūves.

Mazāku telpu apdarei izmanto tapetes ar smalkāku rakstu, lielākām noder raupjākas. Tapetes krāso ar ūdens emulsijas, lateksa vai akrila krāsām, tās periodiski var pārkrāsot, jo īpaši reljefās (plānākās pēc katras nākamās reizes zaudē faktūru!).

Pirms šo tapešu līmēšanas kā parasti ir jāsagatavo sienas virsma, tai jābūt tīrai, sausai un līdzenai. Ja labi iesūc mitrumu, ieteicams nogruntēt. Tapetes arī griež tāpat kā parastās, atstājot apakšā un augšā 5 cm pārlaidi. Līmējot jālūko, lai sakristu tapešu raksts, tāpat jāatceras, ka tām ir iekšējā (sienas) un ārējā, krāsojamā puse. Parasti līmējamā ir atzīmēta ar strīpu. Ja tādas nav, jāatceras, ka dekoratīvā puse ir ar izteiktāku reljefu. Tradicionāli tapetēm ruļļa ārējā puse ir dekoratīvā, iekšējā – līmējamā. Ja tomēr vēl ir šaubas, tapetes jālīmē visu laiku ar vienu pusi un, vēlams, vienā virzienā, sākot jaunu sleju ar nogriezto galu uz augšu. Darbam izmanto speciālu līmi, kas piemērota arī smagām strukturālajām tapetēm. Līmi ar rullīti klāj uz sienas vienas vai divu sleju platumā, piestiprina loksni un izlīdzina. Tad tapeti, sākot no augšas, piespiež un pielīmē. Izlīdzināšanai izmanto gumijas rullīti vai speciālo suku. Līmes patēriņš atkarīgs no materiāla blīvuma, nianses nepieciešams noskaidrot pie pārdevēja konsultanta.

Reklāma
Reklāma

Līmējot smalkākos stiklšķiedras audumus, izmanto arī metodi slapjš uz slapja, proti, ar līmi nosmērē gan sienu, gan tapeti. Uz līdzenas virsmas slejas līmē sānu pie sāna. Ja tapetes jāpiedzen, tās pārlīmē pāri tā, lai raksts sakrīt, un tad piegriež. Aplīmējot stūrus un izvirzījumus, stikla tapetei atšķirībā no papīra māsas jānoloka ap 10 cm.

Krāsu uz stikla tapetes klāj ar rullīti vai smidzinātāju, stūrus – ar otu. Pirmajam slānim to var atšķaidīt par 10 – 15 %, otrajam ne vairāk par 5 %. Lai ekonomētu krāsu, arī tapeti ieteicams nogruntēt – ar atšķaidītu līmi vai speciālo grunti. Lai labāk izceltu tās īpašo struktūru, speciālisti iesaka izmantot sulīgos toņus. Vienai sienai var izmantot arī vairākus krāsu toņus, veidojot akcentus.

 

PADOMS

Līmējot stiklšķiedras tapetes mitrās telpās, piemēram, vannas istabā, nepieciešams mitruma izolācijas slānis, speciāla šādām vietām domāta līme un arī krāsa, kas satur pretpelējuma piedevu.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.