Stikla pudele pārtop glāzē. Fotopamācība soli pa solim 0
Stikla pudeles var izmest atkritumu konteinerā, bet var no tām uztaisīt oriģinālas glāzes. Šādi lietai dodam otru mūžu, turklāt rīkojamies videi draudzīgi.
Iepakojuma materiālu stiklu cilvēce pazīst jau sen, stāsta biedrības “homo ecos:” pārstāvis Artūrs Jansons. – Šim materiālam piemīt laba īpašība: to var pārkausēt un izgatavot jaunu iepakojumu. Stikls šajā procesā nezaudē ne apjomu, ne kvalitāti.
Jauna stikla ražošana atstāj būtisku ietekmi uz vidi, skaidro speciālists, piemēram, lai kausētu smiltis, jāpatērē daudz energoresursu. Bet, ieelpojot smalkos putekļus pārstrādes laikā, cilvēkiem var attīstīties dažādas plaušu slimības. Stikls ir arī trausls materiāls, tāpēc, to nevērīgi izmetot dabā, lauskas var savainot gan cilvēkus, gan dzīvniekus.
– Stikla ražošana ir dārga un energoietilpīga, tāpēc jāveicina šādu izstrādājumu izmantošana atkārtoti, – uzsver Artūrs Jansons. – Piemēram, ja stikla ražošanas procesā pievieno vienu tonnu stikla atkritumu, var ietaupīt vienu tonnu kvarca smilšu un 250 kilogramu kalcinētas sodas, kuru ieguvei un ražošanai tiek tērēti ievērojami energoresursi un radītas atmosfēru piesārņojošas emisijas. Pārstrādājot vienu tonnu stikla, CO2 izmešus var samazināt aptuveni par 300 kilogramiem.
Videi draudzīgi rīkojamies arī tad, ja saglabājam un sadzīvē atkārtoti izmantojam stikla burkas, garšvielu trauciņus un citus iepakojumus, bet no rūpnieciski ražotām stikla pudelēm varam uztaisīt glāzes.