Foto – Shutterstock

Stēvija ir jāapgriež reizi mēnesī, lai būtu kupla un nebrūnētu 0

Iegādājos stēvijas stādu. Krūms izauga liels, taču lapu bija maz. Augu visu vasaru turēju siltumnīcā. Varbūt to nepareizi mēsloju? VITOLDS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

– Visticamāk, stēvijai netika apgriezti jaunie dzinumi, tāpēc tā nedeva lielu zaļo masu. Dārzniecībā stādu apgriež vienreiz, lai tas veidotu krūmu. Iegādājoties pircējam turpmāk jāsaīsina jaunie dzinumi reizi mēnesī. Tad stēvija sāk dzīt sānu dzinumus, veido kuplu krūmu. Ja neapgriež, tā aug ar vienu dzinumu, pārsniedzot pusotra metra augstumu, augs arī sāk brūnēt no apakšas, – skaidro dārzniecības “Neslinko” vadītāja Elga Bražūne. – Nopirktais stāds noteikti jāpārstāda lielākā podā, vismaz ar 3 l ietilpību, lai saknēm būtu pietiekami vietas, kur attīstīties un varētu izaugt spēcīgs krūms.

Stēvija (Stevia rebaudiana) siltā vasarā aug diezgan intensīvi – siltumnīcā, dobē vai puķupodā. Augu regulāri laista un mēslo. Dārzniecībā “Neslinko” stēviju (arī tomātu un citu dārzeņu) piebarošanai neizmanto minerālmēslus, bet tikai zāļu vircu, ko uzlej reizi divās nedēļās. Regulāri apgriežot, krūms arvien dzen jaunas atvases – tās nav pārkoksnējušās un labi noder dzērienu saldināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stēvija ir jutīga pret aukstumu. Tiklīdz rudenī kļūst vēss, augs jāpārvieto uz telpām. Pirms miera perioda tas jāapgriež, dzinumus saīsinot par trešdaļu. Ziemā stēviju tur gaišā, vēsā vietā, kur gaisa temperatūra ir +10…+12 °C. Laista paretam, tikai nedaudz samitrinot ar siltu ūdeni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.