“Stāvot blakus vakcinētajam, sievietēm “aiziet pa pieskari” menstruālais cikls, bērniem asiņo deguni un vīriešiem…” māmiņas video saceļ viedokļu “vētru” 342
Kristīna Duņeca, kustības “Vakcīnrealitāte Latvijā” pārstāve, savos sociālajos tīklos publicēja video, kurā stāsta, ka atlaidusi no darba sava bērna auklīti, jo uzzināja, ka viņa pagājušajā nedēļā izstāvējusi “dzīvo rindu” un saņēmusi pirmo Astra/Zeneca pret Covid-19 vakcīnas poti.
Kristīna ir pilnīgi pret masu vakcināciju un arī savā video paskaidro vairāk, kāpēc, uzsverot, ka nevakcinētam cilvēkam var rasties veselības problēmas pēc saskarsmes ar vakcinētu personu.
Šis video sociālajos tīklos izcēlis “īstu vētru” – gan mediķi, gan sievietes studiju biedri un žurnālisti pauž savu sašutumu par tik aplamu un nepārbaudītu faktu publicēšanu internetā.
“Mēs aktīvi sekojam pasaules notikumiem un cilvēku liecībām, ar ko viņi dalās sociālajos tīklos – kā vakcinēto cilvēku ietekmē un klātbūtnē nevacinētajiem rodas nopietnas veselības problēmas, kas vēl nav izskaidrotas.
Sievietēm, kuras nav vakcinētas, tikai esot kontaktā ar vakcinētām personām, aiziet pa pieskari menstruālais cikls, bērniem sāk asiņot deguns, bet vīriešiem pasliktinās spermas kvalitāte. Šis ir viens svarīgs punkts, vai kāds no vakcinētajiem cilvēkiem jebkad spēs palikt stāvoklī un iznēsāt veselīgu mazuli,” viņa stāsta.
Gribas kliegt: – Absolūts stulbums! Bet aizdomājos: varbūt viņa tiešām kļuva tik neadekvāta, pašas valodu lietojot – "aizgājusi pa pieskari" – tieši pēc kontakta ar vakcinētu personu – bērna auklīti? PS Nopietni runājot tik dziļai prāta mīnuszīmei pat nav iespējams sagatavoties.
— Frederiks Ozols (@incaustum) April 22, 2021
Visvairāk mulsina, ka šī ir mana kursa biedrene, ar kuru kopā ieguvām augstāko izglītību žurnālistikā. Kamēr ik dienu lepojos ar saviem talantīgajiem kursabiedriem Latvijas medijos, tikmēr turpat blakus ir bijis kas šāds. Es nesaprotu, kā no punkta, kur bijām, var nonākt šeit.
— Aija Brikše (@AijaBrikse) April 22, 2021
Man asiņo ausis no šī video. Kurā fb grupā man vērsties?
— Kristīne Pitkeviča (@KPitkevica) April 22, 2021
Pirmajā momentā gribās kaut ko sarkastiski riebīgu pateikt, taču tas neko nepalīdz. Cilvēku apsaukšana par "kartupeļiem" tikai vairo naidu un efekts ir pretējs. Jāstrādā pie idejām – kā uzlabot kritisko domāšanu un mazināt viltus ziņas un alternatīvo faktu izplatīšanos.
— Kārlis Blūmentāls (@KBlumentals) April 22, 2021