Foto: AP/AFP/EPA/Reuters/Scanpix/LETA

Stāvoklis var kļūt nekontrolējams: Krievijā briest nemieri ekonomiskās situācijas dēļ 0

Ilgu laiku klusējušie Krievijas oligarhi sāk arvien aktīvāk paust neapmierinātību ar ekonomisko situāciju valstī. Augošā inflācija, rekordlielas procentu likmes un valūtas vērtības kritums radījis ievērojamu spiedienu uz biznesu, raksta “The Wall Street Journal”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numerologi un astrologi brīdina: šajos datumos dzimušajiem ir stingri aizliegts lietot alkoholu 8
Kokteilis
“Varat mani apsveikt” – Anna Sedokova negaidīti paziņo par ģimenes papildinājumu 3
Kokteilis
Sasieti, aplaupīti ar ieroci pie deniņiem! Kauperu ceļojums Ekvadorā beidzas ar šausmām un bailēm 16
Lasīt citas ziņas

Uzņēmēju elite gan joprojām baidās tieši kritizēt diktatora Vladimira Putina režīmu, tāpēc  vēršas pret Krievijas Centrālās bankas vadītāju Elviru Nabiullinu, norāda izdevums.

Krievijas “kara ekonomika”, kas ilgstoši nodrošināja patēriņa izdevumus un uzņēmumu peļņu, sāk zaudēt stabilitāti. Inflācijas pieaugums un augstās kredītu izmaksas smagi ietekmē uzņēmējdarbību.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ekonomikas eksperti norāda, ka uzņēmēju neapmierinātība pieaug.

Miljardieris Aleksejs Mordashovs, uzņēmuma “Severstaļ” vadītājs, intervijā RBK norādījis uz pašreizējo situāciju: “Centrālās bankas likmes ir izaicinājums ekonomikas attīstībai. Ceru, ka zāles nebūs kaitīgākas par slimību.”

“Kopš pagājušā gada jūlija jūs sākat paaugstināt bāzes likmi. Par cik palielinājusies inflācija? Divkārši! Hei, kundze Nabiullina, vai jūs vispār esat adekvāta? ” Valsts domes deputāts Sergejs Mironovs asi kritizēja Centrālās bankas vadītāju.

Šobrīd Krievijas Centrālās bankas noteiktā bāzes procentu likme ir 21%, un tiek prognozēts, ka tā var tikt vēl paaugstināta, radot papildus spiedienu uz biznesu un ekonomiku.

Krievijas uzņēmumi piedzīvo problēmas visās nozarēs: lielākais mobilo sakaru operators MTS trešajā ceturksnī reģistrēja 90 % tīrās peļņas kritumu augsto procentu maksājumu dēļ; “Rosneft” atliek naftas pārstrādes rūpnīcu modernizāciju, atsaucoties uz kredītu nepieejamību; vairāk nekā 200 tirdzniecības centriem draud bankrots, un gandrīz trešdaļa autopārvadājumu uzņēmumu prognozē bankrotu nākamajā gadā.

Krievijas ekonomika, kas ilgstoši balstījās uz naftas eksportu un militārajiem tēriņiem, vairs nespēj tikt galā ar disbalansu, ko izraisījis karš un sankcijas.

Rietumu sankcijas, ko ieviesušas ASV un ES, ir destabilizējušas rubļa vērtību un mazinājušas ekonomikas stabilitāti.

Augstās procentu likmes un inflācija samazina uzņēmumu peļņu, padarot ilgtermiņa plānošanu neiespējamu. Finansiālās grūtības lielākos uzņēmumos var izraisīt bankrotu ķēdes reakciju, kas vēl vairāk pasliktinās ekonomisko situāciju valstī.

Papildus tam Krievija saskaras ar darba spēka trūkumu, ko veicina mobilizācija un migrācija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.