Stāsts par lašmaizītēm un vēdera problēmām. Saruna ar Hosamu Abu Meri 0
Ilgstošas caurejas, gastrīta saasinājumi, vēdera pūšanās – tipiskākās problēmas, kas jārisina lielākajai daļai to, kuri maltīti notiesā ātri un lielām porcijām.
Negausīga ēšana var atstāt sāpīgas sekas.
– Manā ārsta praksē ir gadījums, kad, pārmērīgi ēdot lašmaizītes, cilvēks iedzīvojās pankreatītā. Lasis ir smagi sagremojams ēdiens, savukārt pankreatīts ir slimība, kam raksturīgas spēcīgas sāpes vēdera dobumā, caureja, vemšana, smaguma sajūta kuņģī, – skaidro gastroenterologs Hosams Abu Meri.
Protams, ne vienmēr lašmaizītes noved līdz nopietnām saslimšanām, bet ar šo piemēru ārsts mudina pievērst vairāk uzmanības tam, cik daudz un kā ēdam.
Kad aizkuņģa dziedzeris neiztur pārslodzi, smaguma sajūtu papildina vēdergraizes un uzpūšanās. Tādēļ jāēd samērīgi, mazām porcijām, ar mēru lietojot alkoholu.
H. Abu Meri iesaka maltīti baudīt nesteidzīgi – pat 2 – 3 stundu garumā. Tad aizkuņģa dziedzeris, kas ir atbildīgs par ēdiena sagremošanu, strādā vienmērīgi un ļauj izvairīties no šīm problēmām.
Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj, plānojot svētku mielastu, ir daudz treknu un tādēļ neveselīgu ēdienu. Jebkurā ēdienreizē galdā būtu jāliek ne tikai ar kalorijām (cepti, sautēti, žāvēti, ar majonēzi), bet arī šķiedrvielām bagāti (dārzeņi un augļi) ēdieni.
Savai gremošanas sistēmai var arī palīdzēt, dzerot dabīgu minerālūdeni, kam ir tāds minerālvielu un bikarbonātu sastāvs, kas rūpējas par organisma dabīgo līdzsvaru. Viegli gāzētā ūdens struktūra palīdz kuņģim pārstrādāt visu apēsto.