Starptautiskā Žurnālistu federācija: Šogad gājuši bojā 118 žurnālisti 0
Visā pasaulē 2014.gadā gājuši bojā 118 žurnālisti un mediju darbinieki, bet visbīstamākās valstis preses pārstāvjiem bijušas Pakistāna un Sīrija, trešdien paziņoja Starptautiskā Žurnālistu federācija (IFJ).
IFJ norāda, ka bojāgājušo skaits ir par 13 lielāks nekā pērn.
111 mediju pārstāvji nogalināti savu darba pienākumu dēļ vai arī nonākuši karojošo pušu krustugunīs.
Vēl 17 žurnālisti gājuši bojā dabas katastrofās.
IFJ kārtējo reizi nākusi klajā ar aicinājumu pasaules valdībām “žurnālistu aizsardzību padarīt par savu prioritāti”.
Organizācija norāda, ka uzbrukumi žurnālistiem vairs nenotiek tikai tāpēc, ka kāds vēlētos ierobežot informācijas izplatīšanu, bet arvien biežāk preses pārstāvji kļūst par upuriem šantāžistiem, kuri
cenšas iegūt vai nu lielas izpirkuma naudas, vai arī kādus politiskus labumus.
IFJ prezidents Džims Bumela norāda, ka tā rezultātā daudzi mediji ne tikai izvairās no korespondentu nosūtīšanas uz karadarbības zonām, bet pat atturas no tur strādājošo neatkarīgo žurnālistu sagatavoto materiālu publicēšanas.
Visvairāk žurnālistu šogad gājis bojā Pakistānā, kur nogalināti 14 mediju pārstāvji, kamēr Sīrijā gājuši bojā 12 reportieri, bet deviņi – palestīniešu teritorijās.
Arī Irākā un Ukrainā šogad gājis bojā pa astoņiem žurnālistiem katrā, bet Hondurasā un Meksikā – attiecīgi seši un pieci.
IFJ savā statistikā iekļāvis ne tikai žurnālistus, bet arī citus mediju darbiniekus, tostarp šoferus, un tāpēc tās skaitļi ir ievērojami lielāki nekā Žurnālistu aizsardzības komitejas pirms nedēļas nosauktie – 60 bojāgājušie žurnālisti.
Savukārt vēl viena starptautiskā preses organizācija – Žurnālisti bez robežām – 16.decembrī paziņoja, ka šogad pasaulē gājuši bojā 66 mediju darbinieki.