Foto: Pexels

Starptautiskā Laimes diena: Somija astoto gadu pēc kārtas atzīta par pasaules laimīgāko valsti. Kuru vietu ieņem Latvija? 0

Somija astoto gadu pēc kārtas ir atzīta par pasaules laimīgāko valsti, liecina ceturtdien publicēts ikgadējais ANO “Ziņojums par pasaules laimi” (World Happiness Report).

Reklāma
Reklāma
Veselam
6 rīta ieradumi, kas slepeni veicina svara pieaugumu: izvairies no tiem!
Kokteilis
VIDEO. “Decembrī es nolecu no Akmens tilta Daugavā!” Stiprais stāsts par kādu latviešu sievieti Stirnu, kuras dziesmu nu dungo teju katrs latvietis
RAKSTA REDAKTORS
“Viņi rok man kapu, dzīvai esot…” Seniore no Lielvārdes stāsta par iespējamo ļaunprātību no sociālā dienesta puses 36
Lasīt citas ziņas

Ziņojums publicēts, atzīmējot Starptautisko laimes dienu.

Šajā ziņojumā, kas tapis partnerībā starp Gelapa institūtu, Oksfordas Labklājības pētījumu centru un ANO Ilgtspējīgas attīstības risinājumu tīklu, pētnieki analizēja periodu starp 2022. un 2024.gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, laimīgāko valstu pirmajā desmitniekā ir visas Ziemeļvalstis. Dānija ieņem otro vietu, Islande – trešo, un Zviedrija – ceturto, bet Norvēģija ir septītajā vietā.

Piektajā vietā ir Nīderlande, kas atkal atgriezusies laimīgāko valstu pirmajā piecniekā. Savukārt Kostarika ar sesto vietu un Meksika ar 10.vietu pirmoreiz iekļuvušas laimīgāko valstu pirmajā desmitniekā. Astotajā vietā ir Izraēla, bet devitajā vietā – Luksemburga.

Otrajā desmitniekā no 11. līdz 20.vietai ierindojās Austrālija, Jaunzēlande, Šveice, Beļģija, Īrija, Lietuva, Austrija, Kanāda, Slovēnija, Čehija.

Vācija kopš pagājušā gada ir pakāpusies no 24. uz 22.vietu, bet ASV noslīdējusi par vienu pozīciju uz 24.vietu, kas ir šīs valsts sliktākais rezultāts.

Latvija kopš pērnā gada noslīdējusi no 46. uz 51.vietu un Igaunija – no 34. uz 39.vietu, bet Lietuva pakāpusies no 19. uz 16.vietu.

Ziņojumā tika vērtētas 147 valstis, un par visnelaimīgāko atkal atzīta Afganistāna.

Laimes pakāpe tika noteikta, ņemot vērā tādus subjektīvus kritērijus kā cilvēku pašnovērtējums un viņu apmierinātība ar dzīvi, gan tādus objektīvākus rādītājus kā iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju, pieejamais sociālais atbalsts, paredzamais veselīgas dzīves ilgums, brīvība un korupcijas līmenis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.