Ieteikumi: 0
Cik ilgi meditēt?
“Nereti dzirdams, ka optimālais meditācijas laiks ir 20 minūtes, tomēr katrs no mums ir individualitāte, katram meditācijas ilgums var būt atšķirīgs. Ja meditēsim stundu tikai tāpēc, ka kāds cits tā darījis, tā būs agresīva attieksme pret sevi. Meditācijas laikā jāspēj justies labi un brīvi, bez piepūles,” uzskata Ilze Pavasare.
*
Meditācijas laikā jāspēj atlaist gaidas un uzturēt humoru, nesatraukties, ja kaimiņš sācis remontu.
*
Mantras ir viens no koncentrēšanās palīgiem – skaitīt ciparus, ieelpas, tautasdziesmu. Tas nomierina prātu. Ja cilvēks iet garīgo ceļu, mantra var iegūt kādu dziļāku nozīmi, ļaut savienoties ar kādiem augstākiem spēkiem. Mantras parasti ir ritmiskas, un ritms palīdz atsaukt atpakaļ pie meditācijas.
*
Nepieciešamība pēc meditācijas ir jāsajūt. Tomēr var teikt, ka meditācija palīdz atvieglot dzīvi.
*
Mūsdienās meditāciju iesaka veikt kopā ar kādu terapijas veidu. Ja cilvēkam nāk miegs vai ir pārāk uzbudināts, būtu jādodas pie kāda speciālista, ar kuru kopā pētīt problēmas cēloņus. Paralēli var pievērsties meditācijai,” iesaka Ilze Pavasare, kas pati pēc izglītības ir geštaltterapijas praktiķe.
*
Ilze Pavasare iesaka paņēmienu, kā ikdienā kļūt apzinātākam. To iespējams veikt, kad vien nepieciešams vai kad par to atceras.
Jāuzdod sev jautājumi:
Kā es šobrīd jūtos fiziski?
Kādas ir manas emocijas?
Ko domāju par šo situāciju? (domu tēlu līmenī)
Jautājumi jāuzdod pēc iespējas biežāk. Tas palīdz iepazīt sevi, būt apzinātam, dzīvot kvalitatīvāk un labāk orientēties pasaulē.