Foto: Kristīnes Hāpanenas Facebook konts

Starp Ūtejas traģēdijas upuru piemiņas dzelzs rozēm arī latviešu mākslinieces darinātā 0

Nedēļas nogalē, 28. septembrī, klātesot Norvēģijas karaļpārim pie Oslo Doma katedrāles atklāts mākslas projekts Norvēģijas lielākajā teroraktā nogalināto piemiņai, ziņo NRK.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kopš asiņainākās traģēdijas Norvēģijas vēsturē 2011. gada 22. jūlijā, kad Anderss Bērings Breivīks Ūtejas salā nogalināja 77 cilvēkus un vēl vairākus simtus ievainoja, pagājuši vairāk nekā astoņi gadi.

Pieminot traģēdiju, sestdien pie Oslo Doma baznīcas tika atklāts norvēģu mākslinieku Tubes Malma un Tūnes M. Karlsrūdas iecerētais piemineklis traģēdijas upuru piemiņai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Upuru piemiņu mūžam glabās tūkstoš dzelzs rozes, kuras darinājuši metālmākslinieki un kalēji no 20 valstīm visā pasaulē,

arī latviešu māksliniece Kristīne Lagzda Hāpanena, kura jau 27 gadus dzīvo Zviedrijā.

Tubi Malmu un Tūni Kārlsrūdu aizkustināja rožu jūra, kas pēc traģēdijas burtiski appludināja Oslo ielas. No šīs ainas iedvesmojoties, viņi aicināja kalējus no visas pasaules kalt dzelzs rozes un sūtīt tās uz Norvēģiju.

Kristīne Lagzda Hāpanena iesaistījās pašā projekta sākumā, jo tieši terorakta dienās, 22. un 23. jūlijā, piedalījās kalēju salidojumā kopā ar norvēģu mākslinieci un zviedru kalējs.

Latviešu mākslinieces veidotā rozīte ir no kapara un to caururbj vaļēja atvere, kas simbolizē šāvienu.

Divus simtus no tūkstoš rozēm darinājuši tie, kurus terorakts skāra vistiešāk. Tubes aicināti, upuru tuvinieki un uzbrukumā izdzīvojušie cilvēki nāca uz mākslinieka darbnīcu, runāja par notikušo un kala rozes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.