Starp moderno medicīnu un cigunu. Saruna ar internistu Edmundu Jansonu 1
Lai vairāk palīdzētu pacientiem, Rīgas Austrumu klīniskās uzniversitātes stacionāra Gaiļezers terapijas nodaļas vadītājs internists Edmunds Jansons ir pievērsies arī austrumu gudrībām. Jau 15 gadus viņš nodarbojas ar cigunu. Tas apvieno elpošanas, fiziskos un prāta nomiernāšanas vingrojumus, kas palīdz izveseļoties. Pusgadu ārsts darbojas kā ciguna skolotājs veselības centrā Vivendi, kur konsultē arī mazasinības slimniekus. Pēdējā laikā viņs sācis pētīt plaukstas un studē grāmatu par mēles diagnostiku. Kā pats atzīst, turpina nodarboties ar cilvēka organisma izzināšanu.
Vai studiju laikā interese par interno medicīnu radās sabiedrībā pazīstamā profesora Ilmāra Lazovska un citu korifeju ietekmē?
Priecājos, ka esmu profesoru Ilmāra Lazovska, Jūlija Anšelevica un Nikolaja Skujas skolnieks – viņu lekcijas bija bauda klausīties. Viņiem piemita analītiskā domāšana un spēja argumentēt savas domas, ko ļoti augstu vērtēju. Biju sajūsmā par ļoti inteliģento profesori Olgu Kovšu. Atmiņā palicis profesors Arnolds Valtneris, kura lekcijas vēl nesen pārskatīju. Tomēr visvairāk mani ietekmēja docents Valentīns Būmeisters, kurš endokrinoloģijas nodarbībās mēdza runāt arī par filozofijas un ētikas jautājumiem. Savukārt viens no maniem pēdējiem pasniedzējiem Ēriks Kalniņš tagad ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenais ārsts, tāpēc atkal iznāk ar viņu sadarboties.
Tomēr nevaru apgalvot, ka šie mācībspēki būtu mani ievirzījuši internajā medicīnā. Izvēli noteica interese par cilvēka organismā notiekošajiem procesiem.