Vai lietot augu šķīdumu organisma stiprināšanai starp ķīmijterapijas procedūrām? 1
Lai stiprinātu organismu onkoloģisku saslimšanu gadījumā, Homeopātiskajā aptiekā ir nopērkams augu šķīdums. Tā sastāvā ir befungīns, struteņu, ceļmallapu, vērmeļu, kliņģerīšu un eleuterokoka tinktūra. Vai šīs zāles drīkst dzert ķīmijterapijas kursa laikā vai tomēr labāk pēc tā beigām? Vai vispār šāds līdzeklis atvieglo pacienta stāvokli? Vai var cerēt uz uzlabojumu?” INĀRA RĪGĀ
Organisma stiprināšanas jēdzienu onkoloģe Dace Baltiņa uzskata par ļoti nekonkrētu, jo bieži vien ar to saprot paņēmienus, kā uzlabot organisma spēju pretoties vīrusiem, baktērijām un audzējiem. Šāda šaura izpratne esot ļoti maldinoša informācija pacientiem, jo viņi bieži vien kā slīcējs meklē jebkuru salmiņu. Bet ķīmijterapijas laikā organismam patiešām ir ļoti liela slodze, lai atbrīvotos gan no terapijas laikā izmantoto preparātu skaldproduktiem, gan bojāgājušajām vēža un pat veselajām šūnām. Piedevām organismam jātērē lieli resursi audu atveseļošanai.
Šā iemesla dēļ ķīmijterapija norisinās kursu veidā ar vairāku nedēļu intervālu starp injekcijām. Šajā starplaikā organismam jādod iespēja atkopties, tāpēc svarīgs ir labs uzturs un atpūta. Homeopātija savā ziņā ir ļoti pozitīva psihoterapija ar zālēm, jo daudziem jau doma vien, ka tādējādi tiek sniegta palīdzība organismam atveseļoties, ir dziedinoša.
– Ja cilvēks pārējā laikā normāli ēd un atpūšas (ne emocionāli, ne fiziski nepārstrādājas), homeopātija neskādē. Protams, ir situācijas, kad ar homeopātiju vien nebūs līdzēts, piemēram, ķīmijterapijas ierosinātā asinssastāva pārmaiņu dēļ – ja ir samazināts, leikocītu, trombocītu vai eritrocītu skaits, – skaidro Dace Baltiņa.
Viņa tikai iesaka uzmanīties no strutenēm, jo auga aktīvajām vielām piemīt nelabvēlīga ietekme uz aknu darbību, lai gan homeopātiskajos līdzekļos to devai vajadzētu būt tik niecīgai, ka diez vai radīs kaitējumu.