“Man nebija ne jausmas, ka Latvijas mežos mīt tik lieli lielu staltbriežu bari!” Annai izdevies nofilmēt iespaidīgu skatu 27
Šajās dienās LVM dabas parkā Tērvetē novērots neierasts un iespaidīgs skats – varens staltbriežu bars, laužot ledu, gaišā dienas laikā šķērsoja Tērvetes upi. Šādu ainu laimējies redzēt kādai nejaušai parka apmeklētājai, kura devusies dienas pastaigā, vēsta “mammadaba.lv”.
Gaišā dienas laikā notvert mirkli, kad vairāki desmiti staltbrieži dažu simtu metru attālumā šķērso upi, laimējas vien retajam.
AS “Latvijas valsts meži” vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis skaidro: “Šajā laikā staltbriežu buļļi dzīvo savrup no govīm un teļiem. Buļļiem ir raksturīgs slēpts dzīvesveids – pēc riesta rudenī tie uzturas klusās vietās un tikai retu reizi ir pamanāmi. Upi šķērsojošie briežu buļļi, acīmredzot, tikuši iztraucēti un pārvietojās uz citu slēptuvi.”
Video:
“Gāju pa pasakainu meža taku kraujā virs Tērvetes upes, domāju par to, cik šis mirklis ir unikāls, cik brīnišķīgi ir atkal būt Latvijas mežos un kopumā jutos ļoti pateicīga un laimīga.
Tad es dzirdēju troksni, kurš izklausījās pēc ledus lūšanas, īsi pēc tam pamanīju kustību sev priekšā – un apstājos pilnīgi šokēta.
Skats bija tik iespaidīgs, skaists, neticams, man nebija ne jausmas, ka Latvijas mežos mīt tik lieli lielu staltbriežu bari!
Vienlaikus tā bija ļoti intīma sajūta: it kā man būtu ļauts ielūkoties meža ikdienas ritmā, kas parasti cilvēka acij ir slēpts,” pārsteidzošo tikšanos apraksta Anna.
Staltbriežu govis un teļi ir pamanāmi biežāk: iestājoties krēslai, tos bieži var redzēt barojamies ziemāju un rapša laukos, kā arī pie siena ruļļiem un ābeļdārzos pamestu viensētu tuvumā.
Abu dzimumu dzīvniekiem ir raksturīgi uzturēties baros, to lielums var sasniegt pat 100 briežus vienkopus.