Staķis: Neiebilstu pret vicemēriem, bet pret politisko sadalījumu. Katrs ieracies savos ierakumos 29

Pirmdien, 21.augustā, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” viesojās Rīgas domes deputāts Mārtiņš Staķis, kurš, pēc demisijas no Rīgas mēra amata, ir opozīcijas deputāts. “Pašvaldības likums (..) nosaka, ka mēra vietniekiem ir viena funkcija,” norāda Staķis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Komentējot vicemēru atbildību un lomu Staķis saka: “1.janvārī stājās spēkā jaunais Pašvaldību likums, kas strukturāli sakārto šo [vicemēru – red.] jautājumu. Visi departamenti un iestādes ir pakļautas domes izpilddirektoram un nosaka, ka mēra vietniekiem ir viena funkcija – aizstāt mēru viņa prombūtnes laikā. Rīgā vicemēriem varētu būt vēl citas funkcijas, piemēram, ārlietu funkcija, mērs nevar aiziet uz visām konferencēm, valdības līmeņa sapulcēm, nevis atdot viņiem atbildību par kapitālsabiedrībām un iestādēm. Tas, patiesībā, ir pretrunā ar likumu. Es neiebilstu pret vicemēriem, bet pret politisko sadalījumu.”

Bijušais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis arī uzskata, ka Rīgas dome sadalīta lēņos, atbildības sfērās, kādas, viņaprāt, ir pastāvējušas laikā, kad Nils Ušakovs un Andris Ameriks bijuši Rīgas mēra amatā. Staķis atsaucas uz Viļņas piemēru, kur Remigijus Šimašius 2015.gadā tika ievēlēts par Viļņas mēru tiešās vēlēšanās, kad mēra amatu ieņem tas, kurš saņēmis visvairāk balsu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Galvenā problēma ir sadrumstalotība, katrs ir ieracies savos ierakumos, tādēļ viņi mainīja vēlēšanu sistēmu. Visi parasti iet prom no šīs sistēmas, mēs nesaprotamu iemeslu dēļ kāpjamies atpakaļ, “ saka Staķis, minot, ka par pārvaldības modeļiem interesējies daudz.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.