Foto: SHUTTERSTOCK

Stādaudzētāja: “Rudenī nederēs pavasarī neizlietotais mēslojums!” Kā šobrīd spēcināt augus? 6

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

“Kuriem augiem kādu mēslojumu vēlams dot rudenī?” – jautā Laimonis Grobiņā.

“Mazdārziņā visprātīgāk iegādāties kādu no tā sauktajiem rudens mēslojumiem. Tie derēs gan ziemcietēm, gan dekoratīvajiem krūmiem, rozēm, ogulājiem. Rudens mēslojumu droši var dot visiem dārza augiem,” mudina stādaudzētāja Iveta Bērziņa no Popes.

Ēst grib visi

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms spēcina augus, kuri mēdz sliktāk ziemot: dažādus dienvidniekus vai tos, kuri ir dārza košākā rota.

Rudens mēslojumu var sākt dot jau augusta otrajā pusē, septembrī, kamēr augiem vēl notiek veģetācija. Vēlā rudenī, kad augšana apstājusies, mēslojumu nav vērts kaisīt.

Mēslošanai vislabāk nogaidīt brīdi, kad nolijis lietus un augsne ir mitra. Tad mēslojums labi izkusīs. Taču rudens pusē zem kupli saaugušajiem lakstiem un krūmiem sausums var saglabāties arī pēc lietus. Tāpēc visdrošāk mēslojumu ierušināt augsnē – tad tas tiks izmantots pilnībā un pamazām, nevis izkūpēs gaisā.

Rudenī trekno nevajag

Rudenī nederēs pavasarī neizlietotais mēslojums, jo tajā ir liels slāpekļa (N) saturs, kurš stimulē zaļās masas attīstību. Gatavojoties ziemai, augiem nobriešanai svarīgākais ir kālija (K) un fosfora (P) mēslojums. Sevišķi fosfors vajadzīgs ziemcietēm, lai ieriestos skaisti ziedi nākamajam gadam. Rozēm un citiem košumkrūmiem kālijs palīdzēs labāk nobriedēt dzinumus.

Vēl svarīgāk, nekā dot rudens mēslojumu, ir augus sadzirdīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.