Flīžu ieklāšana 0
Flīžu izvēlē jāpievērš uzmanība to virsmai. Tās mēdz būt gludas vai ar rakstu un nelielu reljefu, kā arī neslīdošas, kas būtu gudra izvēle kāpņu pakāpieniem, ņemot vērā mitro laiku un ziemas apstākļus. Gan iekštelpu, gan dārza flīzes, kas tiek līmētas, nav iespējams izmantot atkārtoti. Turpretī betona, dolomīta vai laukakmens plāksnes un bruģi var izcelt un pārvietot pēc vajadzības.
! Līdzīgi kā akmens plāksnēm vai bruģim, arī flīzēm jāsagatavo pamats, kur tās tiks liktas.
Dārzu labiekārtošanas eksperte iesaka pamatni veidot tāpat kā plāksnēm, izmantojot aptuveni 20 cm šķembu kārtu. Šķembas sablietē, tad liek armatūru un lej betonu, līdzīgi kā klājot betona grīdu vai betonēto terasi. Kad sabetonētā pamatne gatava, atliek rūpīgi ieklāt pašas flīzes, precīzi tās izlīmeņojot. Ja pamatu negrib betonēt, bet likt flīzes tikai uz smilts, šim segumam jābūt vismaz 5 cm biezam, ņemot vērā paredzēto slodzi.
Maldīgs ir uzskats, ka āra flīzes ir trauslas. Bieži vien tās tiek pielīdzinātas mājokļa iekštelpās izmantotajām, taču dārza flīzes var būt pat 12 cm biezas. Individuālā komersanta “EVINNI” pārstāve Evija Rulle-Titava stāsta, ka īpaši izturīgās flīzes paredzētas, lai uz tām varētu braukt ar automašīnu, tāpēc nav jāraizējas par flīžu plaisāšanu aukstumā vai saplīšanu lielas slodzes dēļ.
Viņa arī paskaidro, ka koka imitācijas plāksnes ir tās pašas akmens masas plāksnes, bet izskatās līdzīgi kokam, lai dārzā radītu dabisku skatu.