Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Lūka/LETA

SPRK: Valsts iepirkumos mobilo sakaru piedāvājumi ir jāvērtē atsevišķi un pēc konkrētām prasībām 0

Valsts iepirkumos par mobilajiem sakariem katrs operatora piedāvājums būtu jāvērtē atsevišķi un pēc konkrētām prasībām, intervijā aģentūrai LETA sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītājs Rolands Irklis.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Runājot par Latvijas kopējo situāciju elektronisko sakaru kvalitātes mērījumos, Ikrlis atzīmēja, ka mērījumi ir stabili un ļoti labā līmenī visiem operatoriem, kā arī interneta kvalitāte gadu no gada uzlabojas.

Sīva konkurence

Pēc viņa teiktā, pozitīvā dinamika interneta kvalitātei liecina, ka visi operatori iegulda elektronisko sakaru tīkla attīstībā. Arī pārklājums Latvijā ir ļoti labs un, braucot pa Latviju, palikt bez sakariem ir grūti, tomēr ir vietas, kur pārklājums nav pieejams.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Arī starp komersantiem ir sīva konkurence un viņi cenšas turēt viens otram līdzi. Pāris gadus vadošajās pozīcijās ar ātrākā mobilā interneta rādītājiem ir izvirzījies “Tele2″, bet arī citi operatori īpaši neatpaliek un savos rādītājos turpat vien ir. Turklāt tas var atšķirties dažādās vietās – vienā ģeogrāfiskajā vietā ātrākais internets var būt vienam operatoram, kādā citā otram utt.,” atklāja Irklis.

Ņemot vērā, ka divi mobilo sakaru operatori – “Tele2” un “Bite Latvija” – pauduši neapmierinātību, ka valsts iestādes konkursos kā pakalpojumu sniedzēju izvēlas “Latvijas mobilo telefonu”, jo tas uzvar tādā kritērijā kā bāzes staciju skaits, Irklis norādīja, ka katrā iepirkumā būtu jāvērtē pārklājuma nozīme un datu pārraides ātrums.

Ātrums un pārklājums

Viņš uzsvēra, ka viens kritērijs ir vidējais mobilā interneta ātrums, otrs ir pārklājums valsts teritorijā un abi šie kritēriji ne vienmēr sakrīt. Tāpat Irklis norādīja, ka regulatora kompetencē neietilpst iepirkumu un to kritēriju izvērtēšana, kā arī kvalitātes mērījumos netiek analizēta bāzes staciju skaita ietekme uz interneta pakalpojuma pieejamību.

Pēc Irkļa teiktā, mobilo sakaru pieejamību ietekmē dažādu raksturojošo parametru kopums, tostarp kvalitātes raksturlielumi, piemēram, ar pieslēguma ātrumu un datu pārraides aiztures laiku saistītie rādītāji, kā arī raksturlielumi, kas saistīti ar bojājumu novēršanas operativitāti.

“Neraugoties uz to, ka SPRK nenosaka iepirkumu kritērijus, objektīvi vērtējot, nebūtu atbalstāma prakse, ka kāds no atsevišķiem kritērijiem ir viennozīmīgi noteicošs un kura iekļaušana nodrošina nepārprotamu pārsvaru pretendenta izvēlē,” teica Irklis.

Uzziņa:
“Bite Latvija” un “Tele2” pauduši neapmierinātību, ka valsts mobilo sakaru pakalpojumu publisko iepirkumu tehniskajās specifikācijās tiek iekļautas desmit gadus novecojušas prasības, kas nav adekvātas reālajai tirgus situācijai un kropļo konkurenci. Tāpat abi operatori norādījuši, ka valsts iepirkumos nevar uzvarēt, jo ministriju un to padotībā esošo iestāžu konkursos izšķirošā loma ir bāzu staciju skaitam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.