Foto – LETA

Spriež par kristīgo audzināšanu 12

Vakar Rīgā notika divas kristiešu konferences.  Rīgas domes zālē garīdznieki, zinātnieki un kristīgie skolotāji piedalījās XII Starptautiskajā pareizticīgās baznīcas konferencē “Baznīca, ģimene un skola”, bet Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca Lutera akadēmijā rīkoja Reformācijas dienai veltītu teoloģisku konferenci. Par to, lai kristīgās vērtības kļūst par tikumiskās audzināšanas pamatu kā bērniem, tā pieaugušajiem, runāja gan pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs, gan Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats. Metropolīts Aleksandrs priecājās, ka draudžu svētdienas skolās šogad ir vairāk bērnu nekā iepriekš. Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzsvēra, ka temats par baznīcu, ģimeni un skolu sabiedrībā ir svarīgs tāpēc, ka mūsdienu pasaules divus maģiskos vārdus “brīvība” un “demokrātija” katrs izprot, kā vēlas, taču ir jārunā par ideāliem, ticību un tikumību.

Reklāma
Reklāma
Cilvēks samaksā, bet paliek tukšā! Kāpēc “K Senukai” pārdot pircējiem preces, kuras vēlāk nepiegādā?
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies Lieldienu olu, un atklāj pārsteidzošus faktus par sevi
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
Lasīt citas ziņas

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis uzrunā pieminēja, ka pirmajās trijās klasēs bērni pēc vecāku izvēles apgūst vai nu ētiku, vai kristīgo mācību. Darba grupā, kas izstrādā jauno pamatizglītības mācību satura standartu, līdzdarbojas arī Latvijā tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji.

Konferencē piedalījās arī pārstāvji no Krievijas Federācijas Komi Republikas Siktivkaras-Vorkutas eparhijas un Maskavas patriarhāta Igaunijas pareizticīgās baznīcas un reliģiju skolotāja no Viļņas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.