Foto – Shutterstock

Sprauga starp priekšzobiem. Vai to var likvidēt? 1

“Man starp priekšējiem zobiem ir atstarpe, kas pašai ļoti nepatīk. Kāpēc tāda izveidojusies, un kā to varētu likvidēt?” Liene Rīgā

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Atbild klīnikas “Adenta” zobārste Zane Tereščuka: “Atstarpe starp priekšžobiem mēdz izveidoties ģenētiski noteiktu iemeslu dēļ vai arī tāpēc, ka lūpas saitīte atrodas ļoti zemu pie žokļa kaula, smaganas līmenī, ir kustīga un neļauj zobiem novietoties kopā. Parasti, ja zobārsts bērnam pamana šādu īpatnību, to jau laikus pārgriež un sprauga pati no sevis aizveras ciet.

Ja ir vēlēšanās likvidēt atstarpi starp zobiem, jāizvērtē sakodiens. Dažkārt to iespējams novērst ortodontiski, zobus savelkot kopā ar breketēm. Tās var likt gan no zobu ārpuses, gan iekšpuses, ja to atļauj sakodiens, un ne vienmēr šī ierīce vajadzīga visam žoklim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā zobiem ir tendence pārvietoties atpakaļ vecajā vietā, uzreiz pēc brekešu noņemšanas zobu iekšpusē pielīmē tievu stieplīti reteineri vai arī izgatavo un lieto speciālu nakts kapi vai platīti. Šie palīglīdzekļi jāizmanto tik ilgi, cik liek ortodonts.

Jāpiebilst, ka šādu ārstēšanu veic tikai veseliem zobiem. Neliela sprauga slēgsies jau apmēram mēneša laikā, taču pēc tam nepieciešams stabilizācijas laiks, tādēļ breketes jānēsā līdz pusgadam. Ja šķirba ir liela – vēl ilgāk.

Mazu spraudziņu ir iespējams nomaskēt ar kompozītplombu, taču jārēķinās, ka tā var izkrist. Turklāt plombas malas ar laiku pārkrāsosies un kļūs brūnas. Pirms šā varianta izvēles jāizvērtē zobu platums un tas, kādi tie izskatīsies pēc plombēšanas. Ja cilvēkam ir īsi zobi, spraugas aizdarīšana ar plombu var sabojāt izskatu, jo zobi zaudēs savu dabisko taisnstūra formu.

Daudz glītāku smaidu iespējams iegūt ar venīru jeb keramikas plāksnīšu palīdzību. Nepieciešamības gadījumā iepriekš zobi jāsalabo. Diemžēl, lai tās piestiprinātu, tos nāksies noslīpēt. Izvērtējot situāciju mutē, dažkārt plāksnītes var likt diviem zobiem, bet biežāk jāpārklāj četri un reizēm pat seši zobi. Parasti zobārstu nepieciešams apmeklēt četras reizes.

Stipri bojātiem zobiem uzliek kronīšus, vienlaikus likvidējot arī spraugu starp tiem. Arī šajā gadījumā iespējams iegūt glītu izskatu, jo zobu platumu iespējams izlīdzināt ar garumu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.