Foto – Aldis Jermaks

Sprādziens zivju pieburšanai 0

Mūslaikos tā vien liekas, ka pat zivis ir skolotas tirgus ekonomikā. Par velti neko pretī nedod – jābaro. Arī parasta miežu putra bieži ir par prastu, vajag kaut ko smalkāku. Talkā nāk zivju pievilināmās barības rūpnieciskie lielražotāji, kuru maisījumus praksē pārbauda pasaules labākie profesionālie pludiņmakšķerēšanas sporta meistari.


Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Kokteilis
Astroloģe nosauc zodiaka zīmi, kurai februārī gaidāmi žilbinoši panākumi. Citai zodiaka zīmei īpaši neveiksies
Lasīt citas ziņas

Bāzes barības pazīstamas jau sen, tās parasti taisa ar tādu nolūku, lai pievilinātu kādu konkrētu karpu dzimtas zivi – breksi, raudu, karūsu, karpu. Ir arī universālās, kas paredzētas visām zvīņainēm. No šādiem maisījumiem gatavotas bumbas, nonākot uz ūdenstilpes grunts, turpat arī paliek, un ir jāgaida ilgāk, līdz zivis to saož un nāk uz iebaroto vietu. Lai procesu paātrinātu, samērā nesen izdomāta laba lieta – barība, kas no gultnes ūdenī ceļas uz augšu un taisa smaržīgu, duļķainu mākonīti. Par šāda zivju pievilināšanas stimulatora īpašībām un lietošanu stāsta Latvijas čempions pludiņmakšķerēšanā Agris Ziediņš: “Šādu irdinātāju sportisti sacensībās izmanto jau dažus gadus, un rezultāti ir lieliski. Tā ir katra individuāla izvēle, kādu zīmolu ražojumus sportists izmanto, bet princips visām šīm barībām ir viens – pēc iespējas ātrāk zem ūdens izveidot aromātisku barības stabiņu, taču lai šis bumbu izjukšanas process notiktu pakāpeniski un būtu ilglaicīgs. Šīs barības vienā vārdā varētu nodēvēt par “geizeru”, jo to darbība ir līdzīga pazemes ūdens avotu izplūdei virszemē. Mēs darām tā. Ņemam bāzes barību un samaisām kopā ar “geizeru” attiecībā 1:1, samitrinām un ļaujam uzbriest. Parasti tas notiek kādas trīs stundas pirms sacensībām, bet ierindas copmanim nav tik daudz laika gaidīt. Atbraucis pie ūdeņiem, makšķernieks pēc iespējas ātrāk grib sākt vilkt zivis, tādēļ pietiks ar divdesmit minūtēm, lai iebarojamais būtu gatavs lietošanai. Pirms pašas copes vēlams pievienot mušu kāpurus, ķikurus. Tagad var bumbot. Ezeros barības stabiņš būs augstāks – līdz pusmetram. Upēs apmēram 20 centimetri, taču ar to pietiek, lai straume nestu mākonīti sānis un informācija izplatītos. “Geizeri” ir ļoti smalka maluma, zivis saodīs ko garšīgu, taču ēst tai nebūs ko. Un tad nekas cits neatliek kā iekārdinātajai plīvspurei kampt makšķernieka piedāvāto ēsmu. Šāda iebarošana ļoti labi strādā arī fīderu konteineros un grunteņu spirālēs. Amatiercopei pietiktu, ja pie pamatbarības irdinātāju pievienotu piecreiz mazāk.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.