Spļāviens sejā! Latvijas Paralimpiskās komitejas vadība pauž neapmierinātību 1
Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) vadība paudusi neapmierinātību par valdības lēmumu piešķirt 13,65 miljonus eiro komandu sporta spēļu halles celtniecībai Rīgā.
“Nav saprotams, kas, kad un pēc kādiem kritērijiem ir pieņēmis lēmumu par augstas gatavības projektiem sporta jomā, ko valstij finansēt no Covid-19 līdzekļiem,” neizpratni pauž LPK prezidente Daiga Dadzīte, uzsverot, ka notikušais ir kā “spļāviens sejā un klaji diskriminējoša attieksme”.
Viņa skaidro, ka saskaņā ar Sporta likumu Latvijas Nacionālā sporta padome izstrādā priekšlikumus valsts budžeta līdzekļu sadalei sporta jomā un iesniedz tos Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM). Komandu sporta spēļu halles jautājums neesot skatīts Nacionālajā sporta padomē un nav paredzēts Latvijas Nacionālajā attīstības plānā.
Tajā pašā laikā paralimpiskā sporta centra būvniecības izveide kopš 2017. gada vētīta valsts līmenī un guvusi atbalstu, taču šim projektam līdzekļi nav piešķirti. LPK skatījumā arī viņu centrs var pretendēt uz augstas gatavības projekta statusu.
Šis projekts ietverot vairākus virzienus, ko Eiropa prasa Covid-19 finansējuma ieguldīšanai, – tas attiecas gan uz sportu, gan sociālo integrāciju, degradēto teritoriju uzlabošanu, atjaunojamo energoresursu izmantošanu būvniecībā.
Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, kurš kopā ar Jaunās konservatīvās partijas kolēģiem lobēja komandu sporta spēļu halles jautājuma virzīšanu, “Latvijas Avīzei” uzsvēra, ka nekorekti izcelt vienu halli un teikt, kāpēc viņiem dod, jo augstas gatavības infrastruktūras projektiem valdība sadalīja vairāk nekā 200 miljonus eiro: “Man ļoti nepatīk pretnostatīšana.
Tas, ka par komandu sporta spēļu halli nav runāts, ir muļķības, tā bija pat “Daugavas” stadiona projektā, bet nezinu, kāpēc politiski nevienojās un izņēma ārā. Par basketbola halli runā jau 11 gadus, nevaru pateikt, vai arī Nacionālajā sporta padomē, jo tajā nepiedalos. Uzskatu, ka nepieciešama arī paralimpiskā sporta centra halle, bet līdz šim valdībā nav atrasts kopsaucējs.
Tas nav tikai IZM jautājums, iesaistīta arī Labklājības ministrija, tiek muļļāts, divus gadus par to runāts, bet atbalsta nav, lielās sporta organizācijas neatbalsta, nav viena atbildīgā šim projektam ministriju līmenī.
Tāpēc arī tas iestrēdzis un mana izvēle – skriet ar galvu sienā vai atbalstīt to, ko varam realizēt.” Viņaprāt, paralimpisko sporta centru šobrīd nevar pieskaitīt augstas gatavības projektiem.
LPK cer uzbūvēt multifunkcionālu halli Rīgā, kas primāri paredzēta sportistiem ar invaliditāti, bet tajā varēs rīkot vietēja un starptautiska mēroga sacensības arī virknē citu sporta veidu.